29/06/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“19 MAYIS DÖNÜM NOKTASIDIR”

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “19 Mayıs vatanımızın kuruluşumuzun ilk basamaklarındandır. 19 Mayıs dönüm noktasıdır. Bugün Türkiye’mizin doğum günüdür” dedi.

Ahmet Erbaş, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. 19 Mayıs’ın bir bitiş değil bir başlangıç olduğunu söyleyen Ahmet Erbaş: “19 Mayıs; aklın, milliyetçi şuurun, milli direnişin sembolü, emperyalizme karşı direnişin kutlandığı, inancın, bağımsızlık mücadelesinin ve muhteşem bir milletin eseridir. 19 Mayıs vatanımızın kuruluşumuzun ilk basamaklarındandır. 19 Mayıs dönüm noktasıdır. 19 Mayıs; milli dirilişin yürüyüşüdür. Genç fikirlerle gelişmenin yolunun açılmasıdır. Meydan okumadır. Bugün Türkiye’mizin doğum günüdür” ifadelerini kullandı.

“TÜRK GENÇLİĞİNE ÇOK BÜYÜK GÖREV VE SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR”

Türk gencinin Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesi olduğuna dikkat çeken Ahmet Erbaş: “Bu kutlu emanet karşısında Türk gençliğine çok büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi; ‘Türk gençliği aklıyla, ahlakıyla, inancıyla, zekâsıyla, zarafetiyle, edebiyle, erdemiyle, cesaretiyle parlayan kılıçtır, tutan kalemdir, okuyan kabiliyettir, seven kalptir, sevilen kalenderliktir. Türk gençliği öz ufkumuz, göz nurumuz, gönül surumuzdur’ Bu duygu ve inançla; Cumhuriyeti gençlerimize emanet eden, 19 Mayıs’ı da gençlerimizin bayramı yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, Aziz şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.