29/06/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

2. AİZANOİ KISA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

Bu sene 2’ncisi düzenlenecek olan Aizanoi Kısa Film Festivali’ne sayılı günler kaldı. Festival, Musa Göçmen Senforock Festival Açılış Konseri ve kısa film gösterimleriyle 2 Haziran saat 20.30’da Valilik önünde başlayacak.

3 Haziran’da Türk sinemasının bilge yönetmeni Ahmet Uluçay’ı Anma Gecesi ile devam edecek festivalde, Valilik önünde saat 20.30’da “Ardında Kalanlar” adlı belgeselin gösterimi sunulacak.

GALA GECESİ VE ÖDÜL TÖRENİNDE GÖKSEL SAHNE ALACAK

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde yapılacak festivalin son gününde Göksel sahnede olacak. Türk pop rock müziğinin sevilen ismi Göksel, 4 Haziran saat 20.30’da birbirinden güzel şarkılarını Aizanoi Antik Kenti’nde sevenleri için seslendirecek.

2 BİN 252 KISA FİLM YER ALIYOR

Festival kapsamında düzenlenen, uluslararası 2 bin 252 kısa filmin yer aldığı kısa film yarışmasının ödül töreni ve gala gecesi dünyanın ilk borsası, Anadolu’nun en sağlam Zeus Tapınağı’yla antik dünyanın eşsiz kenti Aizanoi Antik Kenti’nde yapılacak.  Festival kapsamında; oyuncu, yönetmen ve senarist Müfit Can Saçıntı, yönetmen Nazif Tunç, TRT Sinema Müdürü Faruk Güven gibi birbirinden değerli isimler de sinemaseverlerle söyleşilerde buluşacak.