30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“67 MAHALLEYE AYNI HASSASİYETLE YAKLAŞIYORUZ”

Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti. Mahalle muhtarları ile uyumlu bir çalışma örneği sergilediklerini ifade eden Başkan Işık, 67 mahalleye aynı hassasiyetle yaklaştıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret eden Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Başkan Işık ile uyum içinde bir çalışma sağladıklarını ifade ederek, mahallelerden gelen taleplerin imkanlar dahilinde yerine geldiğini söyledi.

KÖYDEN MAHALLEYE DÖNÜŞEN YERLEŞİM ALANLARINDA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILDI

Özellikle köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında önemli yatırımların yapıldığını hatırlatan Dernek Başkanı Mandal, son olarak belediye tarafından çiftçiye ve tarımsal üretime destek amaçlı dağıtımı yapılan tohumların hasatlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Diğer mahallelerinde eksikliklerinin tek tek giderildiğini, asfalt, yağmur suyu hattı, kanalizasyon hattı gibi temel hizmetlerin tamamlandığını ifade ederek, yapılan hizmetler için teşekkür etti.

“UYUMLU BİR ÇALIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLİYORUZ”

Gelecek yıllarda yapılması planlanan projeler hakkında da fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mahalle muhtarları ile uyumlu bir çalışma örneği sergilediklerini ifade eden Başkan Işık, Kütahya’da bulunan 67 mahalleye aynı hassasiyetle yaklaştıklarını ve hizmeti de bu hassasiyet ölçüsünde götürdüklerini söyledi. Kurulan muhtarlık bilgi sistemi ile yapılan hizmet kalitesinin arttığı ve muhatların taleplerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde ile iletildiğini ifade eden Başkan Işık, ziyaret için dernek başkanı Mandal’a teşekkür etti. Ziyarette Zabıta Müdürü Alpaslan Tutar da yer aldı.