12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

AHMET ERBAŞ BU KEZ ILICA KAVŞAĞINI SORDU

Çinigaz ve orman köylülerine ilişkin meclise soru önergesi veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ölüm kavşağı olarak anılan Ilıca Kavşağı’nı sordu.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına soru önergesi verdi. MHP Milletvekili Erbaş, Bakan Karaismailoğlu’na Ilıca kavşağının ne zaman yapılacağını sordu.

“FAY HATTI ÇÖKMELERE NEDEN OLUYOR”

Eskişehir-Kütahya karayolu üzerinde bulunan Ilıca Kavşağının uzun yıllardır kazalarla gündeme geldiğini aktaran Milletvekili Erbaş: “Ayrıca Seyitömer-Bozüyük karayolunun 10. ve 20. kilometrelerinin kömür maden sahası içerisinden geçtiği yolda fay hatlarının sebep olduğu çatlaklar, çökmeler olduğu ilgili kurumlarımızca belirlenen bir heyet tarafından tespit edilmiştir. Ayrıca Kütahya’dan yüksek hızlı tren ile seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız sefer eksikliğinden dolayı mağdur olmaktadır” ifadelerine yer verdi.

2022 YILI İÇİNDE YAPILACAK MI?

Ahmet Erbaş, Bakan Karaismailoğlu’na şu soruları yöneltti: “Ilıca Kavşağı ile ilgili düzenleme 2022 yılı içinde yapılacak mıdır? Kütahya-Seyitömer-Bozüyük karayolunun mevcut risklerinin giderilmesi için bir çalışma olacak mıdır? Heyelan riski taşıyan yol ile ilgili yeni bir güzergâh belirlenmiş midir? Yüksek Hızlı Tren hattında Kütahya için tren istasyonu sayısı ve sefer sayıları artırılacak mıdır?”