09/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ALTINTAŞ’A ROMAN KÜLTÜR EVİ

Altıntaş Belediyesi tarafından yapılması planlanan Roman Kültür Evi proje sözleşmesi Belediye Başkanı Arif Teke ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz tarafından imzalandı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda 2021 SOGEP kapsamında desteklenen Altıntaş Belediyesi’nin “Roman Kültür Evi” projesinin sözleşmesi imzalandı. Proje ile Romanların kendi kültürlerini yaşayabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri bir “Kültür Evi” kurulacak. Kültür evinde ayrıca, 30 Roman vatandaş Aile Yaşam Becerileri, Bilinçli Medya Kullanımı ve Bağımlılıkla Mücadele eğitimlerini alacak, kimlik ayrımı olmaksızın 24 çocuk müzik ve halk oyunları kurslarına katılım sağlayacak ve toplumsal kaynaşmayı sağlamak üzere müzik festivali ile futbol turnuvası düzenlenecek.

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN” İlçeye yapılacak Kültür Evi ile ilgili çalışmalara başlandığını söyleyen Belediye Başkanı Arif Teke: ”Projeye destek veren Sanayi ve Teknoloji Bakanınız Mustafa Varank başta olmak üzere, Valimiz Ali Çelik, AK Parti İl Başkanımız Sebahattin Ceyhun, Milletvekillerimiz Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Veli Oğuz, Belediye Meclis üyelerimiz, Ajans çalışanlarımız, belediye çalışanlarımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.