04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“BABA OKULU SEMİNERLERİ” TAMAMLANDI

Kütahya Müftülüğü tarafından erkek personele yönelik “Baba Okulu Semineri” düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda önemli faaliyet icra etmektedir. Bu bağlamda sahih dini bilgi ve ahlaki değerler çerçevesinde toplumda aile olma bilincini artırmak, ailede hak ve sorumluluklar açısından baba olmanın önemine dikkat çekmek amacıyla Kütahya’da 4 hafta süreli “Baba Okulu” seminerleri düzenlendi.

4 HAFTA SÜRDÜ

Kütahya Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer, 24 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında 4 hafta boyunca devam etti. Seminerlerde, Eğitim Uzmanı Şaban Karaköse “Çocuk Eğitiminde Babanın Etkisi”, Osmangazi Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Fatma Asiye Şenat “Kur’an’da Baba Örnekleri”, Psikiyatrist Ömer Yacı “Çocuğun Kendini Gerçekleştirmesini Sağlayan Bir Rol Model Olarak Baba”, Diyanet İşleri Uzmanı Fatih Yıldız “Mahremiyet Eğitiminde Baba” konulu sunum gerçekleştirdi.

KATILIMCILARA BELGE VERİLDİ Seminere katılan personel söz konusu seminerlerin çok verimli geçtiğini, seminerlerden istifade ettiklerini ve seminerlerin Kütahya’da yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Seminer sonrası katılımcılara İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve Diyanet İşleri Uzmanı Fatih Yıldız tarafından “Katılım Belgeleri” takdim edildi.