30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

BAKAN BOZDAĞ: “KÜTAHYA’NIN TARİHİNDEN ÇOK ETKİLENDİM”

Kütahya’nın 3D mapping yöntemiyle tanıtımını izleyen Bakan Bozdağ, Evliya Çelebi’nin doğduğu şehir Kütahya’nın tarihinden çok etkilendiğini belirterek: “Tanıtımı için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

Yeni Adalet Sarayının Temel Atma Töreni’ne katılmak üzere Kütahya’ya gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Ali Çelik ve protokol üyeleri tarafından Frig Çevre ve Medeniyet Tanıtım Merkezinde karşılandı.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kütahya’da yüzyıllardır yaşatılan şehzade geleneği doğu yatağı ve Kütahya’ya ait Zeybek Alayı Koleksiyonu’ndaki yelekleri inceledi. Vali Çelik, el emeği göz nuru nakışlarla bezeli doğu yatağı ve yüzyıllardır süregelen Kütahya zeybeğinin motifleriyle işlenen yelekler hakkında Bakan Bozdağ’a bilgi verdi. Kütahya’nın 3D mapping yöntemiyle tanıtımını izleyen Bakan Bozdağ, Evliya Çelebi’nin doğduğu şehir Kütahya’nın tarihinden çok etkilendiğini belirterek, “Tanıtımı için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.  Frig Çevre ve Medeniyet Tanıtım Merkezinin Kütahya’ya değer katacağını ifade eden Bakan Bozdağ, içerisinde restoran, kafe, çini atölyesi, geleneksel sanat eserleri, çocuk oyun alanı bulunan merkezin hayırlı olmasını diledi.