12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

BALIKLI MAHALLESİ HİZMET BİNASI AÇILDI

Balıklı Mahallesi Muhtarlık Hizmet Binası yapılan törenle, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından açıldı.

Muhtarlık binası açılış törenine Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, Murat Arık, Esnaf Odaları Başkanı İbrahim Yiğit, Zabıta Müdürü Alpaslan Tutar, Fen İşleri Müdürü Osman Ortaçlı, Destek Hizmetleri Müdürü Ramazan Budak, Terziler Odası Başkanı Bekir Durmuş, Muhtarlar Derneği Kadir Mandal, Balıklı Mahallesi Muhtarı Ahmet Aybak ve mahalle muhtarları katıldı.

AYBAK: “BAŞKANIMIZ SAYESİNDE BURAYA KAVUŞTUK”

Balıklı Mahallesi Muhtarlık binası, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın, girişimiyle yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Muhtarlık hizmet binası açılışında konuşan Balıklı Mahallesi Muhtarı Ahmet Aybak, 13 yıldır muhtarlık hizmet binası olmadığını ve bu zaman zarfı içerisinde 8 tane yer değiştirdiğini ifade etti. Muhtar Aybak, “Herkese teşekkür ediyorum. Sağ olsun Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık sayesinde buraya kavuştuk” dedi.

IŞIK: “TÜM MUHTARLARIMIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ”

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, göreve geldikleri günden itibaren muhtarlık binası ile ilgili talebini kendisine ilettiğini ifade etti. Başkan Işık: “Muhtarımızla birlikte birkaç yere baktık bina ile ilgili. Muhtarlar Derneğimizin de birlikte kullanabileceği ortak mekân olsun istedik. Nasip olmadı. Ben muhtarımızın 3-4 tane yer gezdiğine şahit oldum. Kendisi 13 yılda 8 defa yer değiştirmiş. Mahallemiz bizim için değerli ve kıymetli. Tüm muhtarlarımız gibi, Ahmet Aybak muhtarımız da değerli. İmkânlarımız ölçüsünde kendisine burayı tahsis ettik. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yeni bina yapıldığında daha güzel bir yerde hemşerilerimize hizmet vermeye devam edecek. Tüm muhtarlarımıza kendi mahallelerindeki hemşerilerimizin dertlerine deva olmak için çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından emeği geçenlere plaket takdimi gerçekleşti.