04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

BAŞKAN IŞIK’A DANİMARKA DAVETİ

Kütahya’da “Sürdürülebilir ve Yenilenebilir Enerji” alanında önemli yatırımlara imzasını atan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Danimarka’ya davet edildi.

Türkiye-Danimarka Stratejik Sektör İşbirliği ile yürütülen “Verimli ve Düşük Karbonlu Isıtma ve Soğutma Projesi” çerçevesinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bürokratları ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji Kentleri Birliği’nden bir heyetle Danimarka’ya gidecek olan Başkan Işık, enerji ve ısı uygulamalarına yönelik teknik çalışma ziyaretlerine katılacak. Enerji Kentleri Birliği Başkanı ve aynı zamanda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı olan Osman Zolan’ın yanı sıra Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin de bulunacağı heyete, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan bürokratlar eşlik edecek.

HEYETTE 4 BELEDİYE BAŞKANI

Teknik geziye Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji Kentleri Birliği Başkanı Osman Zolan’ın yanı sıra Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de katılacak. Heyette, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Abdullah Buğrahan Karaveli, Planlama ve Denetim Daire Başkanı Bilal Düzgün, bakanlık mühendisi ve uzmanlar da bulunacak