30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

BÜYÜK ZAFER’İN 100. YILINDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KÜTAHYALILARLA BULUŞUYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Kütahyalılarla buluşuyor. Toplu açılış gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesi AK Parti ve MHP Milletvekilleri ile il başkanları bir araya geldi. Kütahyalılar ise Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinde müjdeler bekliyor.

Kütahya, Büyük Zafer’in 100. Yıl kutlamaları kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Büyük Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Toplu Açılış Töreni’ne katılacak. Saat 14’te Kütahyalılara hitap edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Kütahyalılar müjdeler bekliyor. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nun hızlı tren ile ilgili yaptığı açıklama sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hızlı tren ile ilgili yeni açıklamalarda bulunmasını bekliyor. Kütahya Şehir Hastanesi’nin 2023 yılında hizmete geçeceği açıklanırken, yanı sıra Germiyan Kampüsü içine yeni bir 600 yataklı hastane yapılmasının 2022 yatırım programına alınması kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalandı. Kütahya spor camiası da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehri ziyaretine kilitlendi. Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak, yeni stadyumu gündeme getireceklerini açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TOPLU AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya ziyaretinde toplu açılış töreni de gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kütahya’da Güral 29 Ekim Seramik Fabrikası, Zafer Meydanı, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Dil ve Konuşma Bozuklukları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığında inşa edilen, 2 bin kişinin ibadet edebileceği Mehmetçik Camii’nin açılışlarını yapacak.

CUMHUR İTTİFAKI TEMSİLCİLERİ BULUŞTU

Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesi buluştu. TBMM Divan Katip üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Ak Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya’da gerçekleştireceği programlarla alakalı istişare ve değerlendirmelerde bulunulduğu kaydedildi.

YENİ STADYUM TALEBİ TEKRAR İLETİLECEK

Belediye Kütahyaspor Kulübü Başkanı Erdoğan Çolak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Belediye Kütahyaspor forması hediye edeceğini belirtti. Erdoğan Çolak, “29 Ağustos’ta Kütahya’ya gelecek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, kulübümüz adına şanlı formamızı takdim edip, yeni stat konusunu gündeme getireceğiz” ifadelerini kullandı.

İLÇELERDEN YOĞUN KATILIM OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kütahya ziyaretine ilçelerden de yoğun katılım olması bekleniyor. İlçe belediyeler ziyaret öncesi resmi internet sayfalarından ve sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla herkesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşmaya davet etti. Paylaşımlarda ayrıca belediyeler miting öncesi Kütahya’ya ücretsiz ulaşımların yapılacağını açıkladı.