12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

CEYHUN: “ŞEHİTLERİMİZİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMUYORUZ”

DPÜ’de Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Yaşar Kütüphanesi açıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun: “Bizler gerek şehitler haftasında gerek herhangi bir vesileyle ailelerimizin yanında yer almaya çalışıyoruz. En başta dualarımızla şehitlerimizi hiçbir zaman unutmuyoruz. Bizim için çok önemliler” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Üniversiteli Ak Gençlik Topluluğu tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Yaşar Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Üniversiteli Ak Gençlik Topluluğu tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde düzenlenen törene Şehit Hasan Yaşar’ın ailesi, Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Duran, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, dekanlar, akademik ve idari personel, çok sayıda ÜNİAK topluluğu öğrencisi katıldı.

REKTÖRDEN GENÇLERE TEBRİK

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal: “Bizim kütüphanemiz çok büyük ve çok güzel ancak topluluklarımızın da kütüphanemize sahip çıkması, kampüs içerisinde farklı yerlerde daha küçük kütüphaneler açmamız, özellikle de kütüphaneye şehidimizin isminin verilmesini çok anlamlı buluyorum. Topluluğumuzu tebrik ediyorum kendilerine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

GAZEL: “ELİMİZDEN GELDİĞİNCE İSMİNİ YAŞATMA MÜCADELESİ İÇERİSİNDEYİZ”

Milletvekili İshak Gazel, konuşmasında: “2016 yılında Hasan Yaşar kardeşimiz şehit oldu. Bir şehit haberi aldığımızda gerçekten üzülüyoruz. Bir dava arkadaşımızın yakını olduğu zaman üzüntümüz daha da katlanıyor. Hasan kardeşimizin bu şahadetinden sonra evine gittik. Böyle bir vesileyle aileyi tekrar görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Burada üniversiteli öğrencilerimizi görünce kendi üniversitede hayatım gözümün önüne geliyor. Biz de bu çalışmaların içerisinde yer aldık. Elimizden geldiğince onun ismini yaşatma mücadelesi içerisindeyiz. Bu vesileyle Hasan kardeşimizi rahmetle, milletle, saygıyla anıyorum” şeklinde konuştu.

ERENLER: “ÜNİVERSİTEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ise: “Kıymetli protokol ve şehidimizin değerli ailesi, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Çok anlamlı bir günde burada bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaşar kardeşimizin isminin yaşayacağı bir kütüphanemizi ÜNİAK grubumuzun katkıları ve destekleriyle açılışını yapacağız. Ben ÜNİAK topluluğumuza teşekkür ediyorum. Bugün de çok güzel bir etkinliğe imza atıyorlar. Şehidimizin adının yaşayacağı kütüphanemizin üniversitemize, gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

CEYHUN: “ÇOK KIYMETLİ BİR AN”

AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ise düşüncelerini; “Çok kıymetli bir an. Bizler gerek şehitler haftasında gerek herhangi bir vesileyle ailelerimizin yanında yer almaya çalışıyoruz. En başta dualarımızla şehitlerimizi hiçbir zaman unutmuyoruz. Bizim için çok önemliler. Hasan Yaşar kardeşimizi hep hatırlayacağız, dualarımızda da eksik bırakmayacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah, şehitlerimize rahmetiyle muamele eylesin. Kütüphanemiz hayırlı olsun” sözleriyle ifade etti.

YAŞAR: “BİZİ MUTLU ETTİ”

Törende katılımcılara hitap eden Şehit eşi Canan Yaşar, “Bu gururlu günde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Eşimin adının bir yerlerde yaşatılıyor olması çocuklarımı ve beni onure ediyor. Bizi mutlu ediyor. Kütüphanemizin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayağınıza yüreğinize sağlık. Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi. Tören Şehit Piyade Er Hasan Yaşar Kütüphanesi’nin açılışı ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.