04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ KASAP: “KÜTAHYALI BU ZULÜMDEN KURTULMALI”

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya’nın uzun süredir gündeminde olan doğalgaz dağıtım firması ile ilgili konuştu. Milletvekili Kasap, “Kütahyalı vatandaşları oyalamaktan vazgeçin. Firmanın soygununa dur demek için Danıştay’a açılan davaya siz de bir imza atın. Kütahyalı bu zulümden kurtulsun” dedi.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da faaliyet gösteren doğalgaz dağıtım şirketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Firmanın ön ödemeli, yani kartlı sayaç kullanan abonelere EPDK yönetmeliğine dayanarak usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirmeye devam ettiğini belirten Kasap, bu haksız uygulamanın sona ermesi gerektiğini belirtti. AKP Kütahya İl Başkanı ve milletvekillerinin sıklıkla bu konuda açıklamalarda bulunduklarını, EPDK başta olmak üzere firma nezdinde de girişimlerde bulunduklarını ama bir sonuç alamadıklarını belirten Kasap, bu beceriksizliğin faturasını Kütahyalıların ödediğini söyledi. AK Parti Kütahya İl yöneticilerinin ve milletvekillerinin, “Firmanın zulmü kesmeli. Firmaya boyun eğmeyeceğiz. Erdoğan, Kütahya’ya gelince sorun tekrar sunulacak. EPDK’ya gittik yasal açığı kapatacağız” söylemlerinin yıllardır devam ettiğini ancak basit bir yönetmelik değişikliğini bile hayata geçiremediklerini ifade etti.

 “KÜTAHYALI VATANDAŞLARI OYALAMAKTAN VAZGEÇİN”

“AKP İl yöneticileri ve milletvekilleri firmanın yaşattığı mağduriyeti sona erdirmek için basit bir yönetmelik değişikliğini bile hayata geçiremiyorlar” diyen Milletvekili Kasap, “Tüketicilerin parasını peşin ödemek suretiyle satın almış oldukları doğalgaza, sonradan gelen zamların geçmişe yönelik olarak doğrudan tüketicilere yansıtıldığı ve tüketicilerin bir sonraki doğalgaz satın alımlarında bu bedel farkının tüketicilerden tahsil edildiği EPDK yönetmeliğinin iptali için Danıştay’a açılan davaya müdahil olduk. AKP’nin Kütahya Milletvekilleri neden bu davaya müdahil olmadılar? Ya da AKP’nin Kütahya İl Yöneticileri ve Milletvekilleri neden EPDK yönetmeliğini bu zamana kadar değiştirmediler? Kütahyalıları oyalamaktan vazgeçin. Firmanın soygununa dur demek için Danıştay’a açılan davaya siz de bir imza atın. Kütahyalı bu zulümden kurtulsun” Kütahya’da faaliyet gösteren firmanın İşletme Müdürü Muammer Ay’ın  “Fiyat farkını biz değil, EPDK alıyor. Adil faturanın aboneye yansıtılması kanuni düzenleme gereğidir” söyleminin AKP Kütahya İl yöneticileri ve milletvekillerinin söylemleriyle çeliştiğini belirten Kasap, “Kim yalan söylüyor?” dedi.