30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“DEVLETİMİZ VATANDAŞININ YANINDA”

Vali Ali Çelik, ihtiyaçları yerinde tespit edip çözüm üretmek için gerçekleştirdiği ziyaretlerine Tavşanlı ile devam etti. Tavşanlı’nın 8 köyünde talepleri dinleyen Vali Çelik: “Devletimiz vatandaşının yanında. İmkânlar dâhilinde elimizden geleni yapacağız” dedi.

Vali Çelik’in Tavşanlı’daki ilk durağı Kaymakamlık oldu.  Kaymakam Hayrettin Baskın’dan ilçenin genel durumu hakkında bilgi alan Vali Çelik, Baskın’a görevinde başarılar diledi.

8 KÖYÜ ZİYARET ETTİ

Tavşanlı’daki programı kapsamında, gün içerisinde 8 köyü ziyaret edeceğini ifade eden Vali Ali Çelik, “Tavşanlı, kadim kültürü olan ve o kültürü bugün de yaşamaya devam eden en güzel ilçelerimizden biri” dedi. Ziyarette Belediye Başkanı Mustafa Güler ile İl Genel Meclisi üyeleri de yer aldı. Vali Ali Çelik, Tavşanlı’daki köy ziyaretleri kapsamında Ayvalı ve Derecik köylerinde ilkokul çocuklarını ziyaret etti. Vali Çelik’e Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve İl Genel Meclisi üyeleri eşlik etti.

ÇOCUKLARIN PARK TALEBİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Sohbetiyle çocukların ruhuna dokunup hediyeleriyle gönül alan Vali Ali Çelik, çocukların isteğini yine kırmadı ve Ayvalı Köyü İlkokulu bahçesine voleybol/basketbol sahası yapılması talimatını verdi. Vali Çelik, okul ziyaretlerinin ardından köy muhtarları, çocukların aileleri ve köy sakinleriyle bir araya geldi. İlettikleri taleplerin hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden vatandaşlar, “Allah devletimizden razı olsun” dediler. Dümrek Hüseyin Paşa köyü sakinleriyle de bir araya gelen Vali Çelik, kadınların çocuk parkı talebinin yerine getirileceğini belirterek Kur’an kursu talebi için de haftada iki gün köye Kur’an eğitmeni geleceğini söyledi.

“ÇAMALAN” KÖYÜ “ALABARDA” OLDU

Yörükler tarafından 16. yüzyıldan önce kurulan Çamalan köyünün adı, köylülerin isteği üzerine tarihteki ilk ismi olan “Alabarda” olarak değiştirildi. Vali Ali Çelik, iletilen tüm taleplerin karşılanmasından dolayı kendisine teşekkür eden köylülere, “Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin” dedi.

KİLİT PARKE VE YOL SORUNU GİDERİLECEK

Vali Ali Çelik, Tavşanlı’daki ziyaretlerine Dümrek Ulu köyüyle devam etti. Köy muhtarı ve sakinleri tarafından karşılanan Vali Ali Çelik’e köyün ilk kadın azası Hatice Yarar, ziyareti için teşekkür ederek çiçek takdim etti. Vali Çelik, çiçeği köyün en büyüğü 93 yaşındaki Fatma Birge’ye hediye ederek hayır duasını aldı. Köy kahvesinde vatandaşların taleplerini dinleyen Vali Ali Çelik, kilit parke ve yol sorununun giderileceğini müjdeledi.

“GURUR DUYDUK”

Köy halkı adına Vali Çelik’e teşekkür eden köy sakinlerinden Ahmet Korul, “Köyümüzün tarihinde ilk kez bir vali ve kaymakamı yan yana görmekten gurur duyduk. Allah, devletimizden razı olsun” dedi. Vali Ali Çelik, Tavşanlı’daki programını Yörgüç köyü ile tamamladı. Yörgüç köyü sakinlerinin taleplerini dinleyen Çelik kendisine iletilen taleplerin bizzat takipçisi olacağını belirterek: “Devletimiz vatandaşının yanında. İmkânlar dâhilinde elimizden geleni yapacağız” dedi.