22/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

DPÜ’DEN “EGEKAF’22” DE GÖVDE GÖSTERİSİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin himayelerinde gerçekleştirilen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı’nda (EGEKAF’22) paydaş üniversite olarak yerini aldı.

DPÜ’nün paydaşı olduğu EGEKAF’22 İzmir’de iki gün süren etkinliklerle tamamlandı. ‘Yetenek Her Yerde’ temasıyla, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı (CBİKO) himayelerinde, Ege Bölgesi Kariyer Fuarı, 21-22 Mart tarihlerinde Fuar İzmir’de Ege Üniversitesi ev sahipliğinde ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi de dâhil Ege Bölgesinde yer alan diğer 19 paydaş üniversite ile ortak bir şekilde gerçekleştirildi. DPÜ’yü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ile DPÜ KAMER Koordinatörü Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil’in temsil ettiği fuara, CBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Bölgesi’ndeki üniversitelerinin rektörleri, bakanlıkların temsilcileri, çok sayıda özel sektör temsilcisi ve sivil toplum kuruluşu, akademisyenler, basın mensupları ve öğrencilerle birlikte mezunlar katıldılar.

DPÜ ADINA FUARA 840 KİŞİ KATILDI

DPÜ Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörlüğü (KAMER) aracılığıyla Evliya Çelebi ve Germiyan yerleşkelerindeki akademik birimlerden 250 ve ilçelerdeki akademik birimlerden de 350 öğrenci ücretsiz olarak EGKAF’22’ye götürüldü. Kendi olanaklarıyla fuara katılım sağlayan öğrenciler de eklendiğinde DPÜ adına Ege Bölgesi Kariyer Fuarına Katılım 840 olarak kayıtlara geçti. Açılış töreninde Üniversite adına Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri İsmet Durmuş ve Utku Açıkgöz, kulüp ve millî takım başarılarından dolayı madalyaya layık görüldüler.

MENTORLUK VE SİBER VATAN PROJELERİMİZ TANITILDI

Organizasyonu DPÜ adına yürüten ve üniversite standında yer alan DPÜ KAMER, aynı zamanda Kütahya Tasarım Teknokent, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile IEEE ve DUSCART topluluklarının da tanıtımını üstlendi. Aralarında CBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’ın da bulunduğu DPÜ stantlarının ziyaretçileri, başvuruları kamer.dpu.edu.tr adresinden gerçekleştirilen ve DPÜ KAMER eş güdümünde yapılacak Mentorluk Projesi ile yakında Zafer Kalkınma Ajansı ile DPÜ’nün ortaklığında gerçekleştirilecek Siber Vatan Projesi’ni hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirildiler. Prof. Dr. Hasan Göçmez ile Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil, fuara Kütahya’dan katılım sağlayan 4 destekçi şirket Güral Porselen, Kütahya Porselen, Lav ve GCA ile kamu katılımcısı Zafer Kalkınma Ajansının da stantlarını ziyaret ettiler.

ÖĞRENCİLER EGEKAF’22’DEN MEMNUN AYRILDILAR

EGEKAF’22’ye katılım gösteren akademik birimler, yaptıkları yazılı açıklamalarda özellikle öğrencilerin fuardan çok memnun kaldıklarını ve fuar sayesinde iş dünyasını yakından tanıma fırsatı elde ettiklerini bildiren açıklamalarda bulundular.