30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“EKSİK DE OLSA MEMNUNİYETLE KARŞILADIK”

CHP Kütahya Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Alican Yıldırım: “İktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladık” dedi.

Yıldırım, “Geçtiğimiz haftalarda KYK borçlarının geri ödemelerinin açıklanmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda’ şeklindeki çağrısı ve çabalarının ardından iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladık” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

Yıldırım, doğduğu topraklarda doymak isteyen, iyi bir eğitim alıp memleketine hizmet etmek isteyen, eğitim alabilmek için borçlanmak zorunda kalan, milyonlarca KYK borçlusu adına Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tekrar teşekkür ettiklerini belirtti. KYK borçlarının sıfır faizle yapılandırılması, faizsiz ve taksitli geri ödeme sürecinin işe başladıktan sonra uygulamaya konulmasının Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu memleketin evlatlarına, gençlere 6 vaadinden biri olduğunu söyleyen Alican Yıldırım, AK Parti’ye seslendi.

“TORPİLE KÖKTEN SON VERİLECEK” AK Parti’yi kalan 5 vaadi hayata geçirmeye davet eden Alican Yıldırım: “Aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak. Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.  Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji ürünü olacak. Gençlerden pasaport çıkarma işlemi ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak.  Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak” şeklinde konuştu.