18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

EMITT FUARINDA KÜTAHYA BELEDİYESİ STANDINA YOĞUN İLGİ “SOĞUK RÜZGÂRLAR ESİYOR ALGISI GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

9-12 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen EMITT Fuarına katılan Kütahya Belediye standına ilgi yoğun oldu. Son dönemde sosyal medyadaki iddialara ilişkin Kütahya Belediyesinden yapılan açıklamada: “Aynı partinin mensubu bir milletvekili ile bir belediye başkanının siyasi çekişme algısı oluşturmak, Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ve Belediye Başkanı Alim Işık’a zarar veremeyeceği gibi, bu algıyı oluşturmak isteyenlerin amaç ve hedeflerinin ne olduğu açık bir şekilde görülmektedir” denildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açılışını yaptığı 25’inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Kütahya Belediyesi standı, Kütahya’nın yüz yıllık geleneği olan çini sanatı ile ön plana çıktı. Ziyaretçilerin ilgi ile izlediği Kütahya Belediyesi standına, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş da bizzat destek verdi. MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’a eşlik eden Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ile birlikte çok sayıda ziyaretçi standı ilgiyle takip etti.

MİLLETVEKİLİ ERBAŞ YALNIZ BIRAKMADI

Kütahya’nın tanıtımı noktasında her alanda Kütahya Belediyesinin yanında olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, belediyenin düzenlediği etkinliklerde, katılım sağladığı fuarlarda, proje açılışlarında, sosyal destek programlarında ve tanıtım gibi bugüne gerçekleştirilen tüm organizasyonlara ve son olarak EMITT fuarına katılım sağlayarak Kütahya Belediyesini ve Kütahya’yı yalnız bırakmadı.

SÜREKLİ İSTİŞARE HALİNDELER

Kütahya Belediyesinden yapılan açıklamada: “MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’a fuara katılımı ve bugüne kadar sağladığı destekler için teşekkür ederiz. Son dönemde sosyal medya aracılığı ile MHP Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın arasında soğuk rüzgarların estiği algısı oluşturma çabaları gerçekleri yansıtmadığı gibi aksine, MHP Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ile Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, sık sık özellikle Kütahya’da, Ankara’da veya zaman zaman başka şehirlerde bir araya gelerek gündemdeki konuları masaya yatırarak istişare yapmaktadırlar” denildi.

200 BİN DEĞİL 30 BİN LİRA

Açıklamada son olarak şu ifadeler kullanıldı: “Kamuoyunda oluşturulmak istenen aynı partinin mensubu bir milletvekili ile bir belediye başkanının siyasi çekişme algısı oluşturmak, MHP Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a zarar veremeyeceği gibi, bu algıyı oluşturmak isteyenlerin amaç ve hedeflerinin ne olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Ayrıca yine sosyal medyada fuar ile ilgili çıkan 200 bin liraya mal edildi haberleri gerçekleri yansıtmadığı gibi, 5 günlük fuarın maliyeti 30 Bin TL’dir.”