03/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ENGELLİ ARAÇLARINA ÜCRETSİZ BAKIM

Kütahya Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan engelli araç bakım ve tamir atölyesinde, engelli vatandaşların araçlarının bakım ve tamirleri ücretsiz olarak yapılmaya başlandı.

Engelli vatandaşların kullandığı araçların bakım ve onarımı konusunda yaşadıkları sıkıntılar sebebiyle, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü bünyesinde kısa süre önce faaliyete geçen engelli araç bakım ve tamir atölyesinde bugüne kadar birçok engelli vatandaşın araçlarının bakımı yapıldı.

ATÖLYEDEN RANDEVI ALMAK YETERLİ

Ücretsiz olarak yapılan bakım ve tamir için engelli vatandaşların atölyeden randevu almaları yeterli olacak. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı projelerle Türkiye’ye örnek olan Kütahya Belediyesi, bu projesi ile de birçok il belediyesine örnek oldu. Maddi imkânları kısıtlı olan ve araçlarının tamiri noktasında sıkıntı yaşayan engelliler ise verilen bu hizmetin kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür ettiler. Engelliler, araçlarının tamir ve bakımı için Kadın ve Aile Müdürlüğü ile irtibata geçerek gerekli bilgiyi alabiliyor.