04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ERBAŞ, ZAFER OSB İÇİN DESTEK İSTEDİ

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Zafer Organize Sanayi Bölgesine ilave alan için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile görüştü. Erbaş, “Zafer Organize Sanayi Bölgemizin genişlemesi için Sayın Bakanımız Vahit Kirişçi’den vahşi tarım alanının kullanım hakkı için izin verilmesini talep ettik” dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin genişlemesi hakkında Tarım Bakanlığı’ndan destek talep etti. Milletvekili Erbaş, Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nde boş alan kalmadığını, acilen büyümesi gerektiğini belirtti. Ahmet Erbaş, Altıntaş Zafer OSB’nin genişlemesi ve yeni alan açılması için Tarım Bakanlığı’na bağlı vahşi tarım alanı olarak geçen bölgeye Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan izin verilmesi gerektiğini ve bu izin için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den yardım talep ettiklerini ifade etti.

“MEVCUT KAPASİTESİ DOLDU, EK ALAN GEREKİYOR” Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Erbaş, Zafer OSB’nin önemine dikkat çekti. Erbaş, “açıklamasında; “ Şehrimizin lokomotifi olacak, gözbebeğimiz diye nitelendirdiğimiz Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölge’mizde değerli yatırımcılarımız tarafından gelen talepler doğrultusunda boş alan kalmamış, mevcut kapasitesi dolmuştur. OSB’mizde Tarım Bakanlığı’mıza bağlı vahşi tarım alanı dediğimiz bölge bulunmaktadır. Zafer Organize Sanayi Bölgemizin genişlemesi için Tarım ve Orman Bakanlığı’mızın bu bölgenin kullanımı için izni gerekmektedir. Sayın Bakanımız Vahit Kirişçi’den bu bölgenin kullanım hakkı için izin verilmesini talep ettik” dedi.