18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ERENLER VE CEYHUN VAKKASOĞLU’NU AĞIRLADI

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ve İl Başkanı Sebahattin Ceyhun eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu’nu Kütahya’da ağırladı.

1968 yılında yayımlanan ilk Kitabı “Mehmet Akif” in ardından 45 esere imza atan ve bin 500’e yakın yurtiçi yurtdışı seminer ve konferansa katılan eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu Kütahya’ya geldi.

CEYHUN: “KÜTAHYA’NIN MANEVİ ATMOSFERİNDEN ÇOK ETKİLENDİ”

Vakkasoğlu’nu AK Parti Kütahya İl Başkanlığında ağırladıktan sonra birlikte Kütahya’yı gezerek tanıtımını yapan Başkan Sebahattin Ceyhun: “Kendilerinin tarih, sanat bilgi birikimi ile şehrimizi gezerken şahsının yorumlarıyla bambaşka bir duyguya kapıldık. Kütahya’nın manevi atmosferinden çok etkilendiğini belirten kıymetli yazarımızdan övgü dolu sözler bizleri onurlandırdı” ifadelerini kullandı.

ERENLER: “ESERLERİYLE TOPLUMA IŞIK TUTUYOR”

Milletvekili Ceyda Çetin Erenler de Başkan Ceyhun ve Vakkasoğlu’na eşlik etti. Vakkasoğlu’nun Eğitimci yönü ve eserleriyle topluma ışık tutarken, gençliğin fikir dünyasının ve şahsiyetinin şekillenmesinde de büyük katkıları olduğunu söyleyen Milletvekili Erenler: “Her köşesinde ecdadımızın kalp atışının duyulduğu kadim şehrimizin tarih kokan müstesna köşelerini değerli hocamızla gezdik. Kadim şehrimize dair sitayiş dolu sözleri ve günümüze renk katan sohbeti için kendilerine teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.