18/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

EŞREF ERDEN: “YARALAR SARILACAK”

TES-İŞ Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erden, yapılan genel kurul sonrasında Kütahya Şube Başkanı seçilen Mehmet Karadere’yi tebrik ederek: “Yeni göreve başlayan ekibin iş yerlerinde Ramazan İlhan’ın açmış olduğu yaraları saracağına iş yerlerimizde birlik ve beraberlik tesis edeceğine inancım tamdır” dedi.

2002-2018 arasında Şube Başkanlığı görevini yürüttüğü Kütahya Şubesinin de ailenin bir parçası olduğunu aktaran Eşref Erden: “Şube Başkanlığım süreçlerinde, TEDAŞ, Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santralleri gibi iş yerlerimizin özelleştirmeleri ve devri gibi sıkıntılı süreçler yaşadık ve şube olarak hiçbir çalışanımızın burnunu kanatmadan üyelerimizin de feraseti ve dik duruşuyla bu süreçleri kazasız belasız atlatıp yeni işverenler ile çalışanlarımızın refahını ön planda tutan toplu iş sözleşmeleri imzaladık. Şahsımın 2018 yılında Genel Merkez Yönetimine seçilmem münasebetiyle, uzun yıllar beraber çalıştığımız o tarihteki Şube Sekreterimiz olan Ramazan İlhan’ı atamak suretiyle Şube Başkanlığı görevine getirdik. Üç yıldır bu görevi yürüten Ramazan İlhan bu görevi yaptığı esnada gerek çalışanlara gerekse iş yerini verimini etkileyecek şekilde davranmış üyelerimizin çalışma barışını bozmuştur” ifadelerine yer verdi.

“ÜYE SORUNLARI İLE İLGİLENMEDİĞİ TESPİT EDİLDİ”

TES-İŞ Kütahya Şubesi üyelerinin yüzde 90’ının özel sektörde olduğunu açıklayan Eşref Erden: “Emaneti bıraktığımız şube başkanının üye sorunlarıyla ilgilenmediği, koltuk sevdasına insanların ekmeğini ilgilendiren sözleşme süreçlerinde kendi ve yandaşlarının bekası için çalıştığı üyelerimiz ve şube yönetim kurulumuzun diğer üyeleri tarafından tespit edilmiş ve tarafıma bildirilmiştir. Biz de gelip iş yerlerini yerinde ziyaret ederek durumun vahametini gördük, anladık ve gereğini yapma ihtiyacını duyduk. Seyitömer Termik Santralinde 850 çalışanımızı ilgilendiren ve 01.03.2021 tarihinde başlayan akabinde, Tunçbilek ve Orhaneli Termik Santralini kapsayan toplu sözleşmelerinin sağlıklı bir zeminde gitmediğini, bu nedenle öncelikle üyelerimizin geçim sıkıntılarını ilgilendiren sözleşmeleri çalışanlarımızın ülkemiz ekonomik şartlarında memnun edecek sözleşmeler imzalayarak hayata geçirmiş bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

“İNANCIM TAM” Eşref Erden şöyle devam etti: “Genel Kurul sonucu delegenin iradesiyle yeni göreve başlayan ekibin iş yerlerinde Ramazan İlhan’ın açmış olduğu yaraları saracağına iş yerlerimizde birlik ve beraberlik tesis edeceğine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirmiş olduğumuz Genel Kurulumuzdan çıkan sonuçların üyelerimize, iş yerlerimize ve Kütahya’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor yeni seçilen yönetimimize başarılar diliyorum.”