17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

EVLAT NÖBETİ SÜRÜYOR

ÇOCUKLARI TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN ZORLA DAĞA KAÇIRILDIĞI İDDİASIYLA HDP DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI ÖNÜNDEKİ AİLELERİN EVLAT NÖBETİ 939'UNCU GÜNÜNDE DE DEVAM EDİYOR. HATİCE LEVENT (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki ailelerin evlat nöbeti 939'uncu gününde de devam ediyor.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki ailelerin evlat nöbeti 939’uncu gününde de devam ediyor. Kütahya’dan Diyarbakır’a gelerek kızı Fadime için evlat nöbeti tutan anne Hatice Levent, kızını terör örgütü PKK’dan alıncaya kadar eyleminde kararlı olduğunu vurguladı.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından çocukları zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önündeki ailelerin evlat nöbeti 939’uncu gününde de sürüyor. Kütahya’dan Diyarbakır’a gelerek kızı Fadime için evlat nöbeti tutan anne Hatice Levent, kızını terör örgütü PKK’dan alıncaya kadar eyleminde kararlı olduğunu vurguladı.

“ELLERİNİZİ ÇOCUKLARIMIZIN ÜZERİNDEN ÇEKİN”

Levent: “Fadimem, eğer ki beni duyuyor veya görüyorsan kaç gel. Bu mübarek bayramı zindan etme. 7 yıldır bu bayramlar bize zindan oluyor, hastayım, her zaman arkandayım kaçta gel. Arkadaşlarının elini tutarak hepiniz beraber gelin. İnsan hakları diyorlar; sizin hakkınız o mağaralarda mı? Ellerinizi çocuklarımızın üzerinden çekin. Yeter artık bitsin bize çektirdikleri acılar. HDP ve PKK denilen lanetleri Allah yerin dibine batırsın. Bizlerle oyun oynamasınlar. Gelin bizimde, sizin de çileniz bitsin” dedi.