18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“GELECEK BUGÜN ALDIĞIMIZ KARARLAR İLE ŞEKİLLENECEK”

Türk-iş Kütahya il Temsilciliği bölgedeki Türk-İş’e Bağlı Sendika Şube Başkanları ve İl Temsilcilikleriyle 2022 yılı Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının ardından bir açıklama yapan Türk-İş Kütahya İl Temsilcisi İsmail Gök: “Biliyoruz ki, gelecek bugün aldığımız veya göz ardı ettiğimiz kararların neticesine göre şekillenecektir” dedi.

Toplantıda Türk-iş ailesine bağlı tüm üyelerin ortak sorunları ve bu sorunların çözümüyle ilgili fikir alışverişi yapıldı.

Verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyen Türk-İş Kütahya İl Temsilcisi İsmail Gök: “Sendikaların faaliyetleri, Genel Başkan, Ergün Atalay’ın önderliğinde yansıtılan iyileştirilme ek zamları, toplumsal konularla ilgili gelişmeler, küresel ekonomik kriz nedeniyle ekonomide yaşanılan sıkıntıların piyasaya yansıması nedenli alım gücünün etkileri, 20 Ocak 2022 tarihinde BOTAŞ’ın 10 gün süreli organize sanayi ve işletmelere sınırlı doğalgaz verilmesinin yansımaları, Kütahya ile ilgili siyasi gelişmeler, sendikal örgütlü olmayan iş yerlerindeki çalışmalar ve kaçak göçmen işçi çalıştıran işletmelerin tespitiyle ilgili konular yer aldı” dedi

“SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ” Ülkemizin üretime olan ihtiyacı göz önüne alındığında, üretenlerin çalışma şart ve koşullarının ne denli önemli olduğunun unutulmaması gerektiğine vurgu yapan İsmail Gök: “Bu bağlamda sorumluluğumuzun farkındayız. Biliyoruz ki, gelecek bugün aldığımız veya göz ardı ettiğimiz kararların neticesine göre şekillenecektir. Bu amaç ile düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın içeriğini üyelerimiz başta olmak üzere Kütahya kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Tespitini yaptığımız konu ve sorunlar hakkında ürettiğimiz çözüm önerilerimizin, ilgili makamlara iletilmesi ve takibatının yapılması Türk- İş İl Temsilciliği aracılığı ile yapılacaktır” açıklamasında bulundu.