17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

GENÇ TASARIMCILARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin Endüstriyel Tasarım ve İç Mimarlık bölümleri ile Schnitzer firmasının ortak organizasyonu olan ahşap mobilya ayağı konulu Schnitzer Tasarım Yarışması için ödül töreni düzenlendi. Öğrencilerden çok sayıda tasarım başvurusunun yapıldığı yarışmada dereceye giren genç tasarımcılara ödülleri verildi.

DPÜ Mimarlık Fakültesinde Schnitzer Tasarım Yarışması ödül töreni düzenlendi. Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Şan, Schnitzer firmasının sahibi Umut İnce ile akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

“ÇALIŞMA HAYATINA ADAPTASYON SAĞLIYOR”

Öğrencilerden çok sayıda tasarım başvurusunun yapıldığı yarışmada dereceye giren genç tasarımcılara ödülleri verildi. Yarışmada İç Mimarlık Bölümü öğrencileri arasında birinciliği Aydın Ünver, ikinciliği Deniz Gelir, üçüncülüğü M. Talha Özdemir kazanırken jüri özel ödülünü H. Can İnanç ve mansiyon ödülünü ise M. Can Çalışkan elde etti. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Şan yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti. Schnitzer firmasına böyle bir yarışmanın gerçekleşmesinde katkı sağladığı için teşekkürlerini sunan Prof. Dr. Şan, bu tarz yarışmaların öğrencilerin mezun olduktan sonraki çalışma hayatına adaptasyonu bakımından katkı sağladığını ve bu etkinliklerin düzenlenmesinde teşvik edici olacaklarını belirtti.

“SEKTÖRÜN GENÇ TASARIMCILARA İHTİYACI VAR”

Firma sahibi Umut İnce ise yaptığı konuşmada, Mimarlık Fakültesi ile böyle bir etkinlik gerçekleştirdikleri için mutlu olduğunu söyledi. Sektörün genç tasarımcılara olan ihtiyacından bahseden Umut İnce, yarışmaların öğrencilerin kendilerini geliştirmesine ve tasarımları ile ülkemize katkıda bulunmalarının önemine değinerek bu tür etkinlikleri ödüllendirerek teşvik edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

REKTÖR UYSAL’DAN TEBRİK

İnce’nin ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal: “Mimarlık Fakültemizi ve Schnitzer firmasını kutluyorum. Tasarım insanın yaratılışından itibaren vardır ve var olmaya devam edecektir. Bu yüzden bugün tasarımcıya ihtiyaç olduğu gibi gelecekte de yeni tasarımlara ve bu tasarımları gerçekleştirecek yeni tasarımcılara ihtiyaç olacak. Başta yarışmada derece alanlar olmak üzere katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Tören, kazanan öğrencilere ödüllerinin sunulmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.