30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

GENEL BAŞKAN CUMA NACAR KÜTAHYA’YA GELİYOR

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, bir dizi ziyaret için 29 Temmuz’da Kütahya’ya geliyor.

Millet Partisi Bölge Toplantısı, 29-30-31 Temmuz günleri Kütahya’da Çınar Otel’de yapılacak. Millet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Mallı, Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar’ın 29 Temmuz Cuma günü Kütahya’ya geleceğini söyledi. İl binasında Kütahyalılarla söyleşi yapacak olan Başkan Nacar, 30 Temmuz Cumartesi günü saat 10.30’da Kütahya Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı yapıacak. Ardından da sivil toplum örgütlerini ziyaret edecek. 31 Temmuz Pazar günü ise Çınar Otel’de  “Türkiye’nin Meseleleri Ve Çözüm Yolları Muhteşem Türkiye” konulu toplantı yapılacak. Sonrasında “Millet Partisi MKYK ve MDK Toplantısı” düzenlenecek.

“MUHTEŞEM TÜRKİYE ÇAĞINI BAŞLATIYORUZ”

Millet Partisi olarak “Muhteşem Türkiye” hedefini ortaya koyduklarını kaydeden İl Başkanı Ahmet Mallı, bu hedef doğrultusunda çalıştıklarını belirtti. Millet Partisi olarak ülkenin savunucusu olduklarını vurgulayan Mallı: “Hedefimiz ülkemizin kalkınmasıdır. Muhteşem Türkiye çağını başlatıyoruz. Bu millet zekidir, çalışkandır, fedakârdır, cefakârdır, esaret nedir bilmez. Toplumun sağduyulu bütün kesimlerini hak, hukuk, adalet, bağımsız yargı, demokrasi, kardeşlik içerisinde kucaklayarak oluşturacağımız bir milli mutabakat çerçevesinde; TBMM’de yönetilen bir millet iktidarı ile cehalet, fakirlik, geri kalmışlık, güvensizlik, terör belasını yok ederek adalet, huzur, refah, barış getirerek Türkiye’yi saygın bir devlet anlayışına getireceğiz” şeklinde konuştu.

“SİYASET PROBLEM ÇÖZME SANATIDIR”

Kütahyalılara seslenen Başkan Ahmet Mallı, Millet Partisine üyelik çağrısında bulundu. Millet Partisi olarak milleti, kendi davasına sahip çıkmaya, iyiye, güzele, doğruya çağırdıklarını belirten Başkan Mallı: “İleriye, mutluluğa, birliğe, özgürlüğe, adalete, kardeşliğe, hakka, sevgiye yönelik bir çağrıdır bu! Millet Partisinin bu hayır dolu davetine ve onun lideri Aykut Edibali’nin yaptığı bu hakka, doğruya güzele ve ‘Muhteşem Türkiye’ye yönelik davetine icabete koşmak gerekmez mi? Siyaset problem çözme sanatı ve çözme merkezidir. Ne yazık ki ülkemizde yürütülen siyaset problem çözme yerine problemin kaynağı olmaktadır. Bir ülkenin sıkıntılarından, problemlerinden birinci derecede sorumlu olan kurum siyasettir. Siyaset çözüm üretme yeridir. Bu yüzden öncelikle siyasetin, erdemli ahlaklı olması gerekir. Biz siyaseti ilme, ahlaka ve erdeme göre yönlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE, TÜRK MİLLETİNİN AKLIYLA YÖNETİLMELİ”

Başkan Mallı, Millet Partisi’nin büyük bir misyonu üstlenmiş dava partisi olduğunu aktardı. Mallı: “Türkiye, dışarıdan yabancı aklıyla değil, ülkenin gerçek sahipleri tarafından yönetilmelidir. Yerli ve milli olmayan siyaset çözüm üretemez. Türkiye, Türk milletinin aklıyla yönetilmelidir. Siyaseten çözüm üretemeyenlere karşı ülkemizde çözüm getirecek olan Millet Partisi’dir. Biz hakkın, hukukun, doğruların savunucusu ve tebliğcisi olacağız” diyerek sözlerine son verdi.