17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

GERMİYAN SOKAK RAMAZANDA ŞENLENİYOR

Ramazan ayının gelenekleri arasında yer alan ramazan eğlenceleri bu yıl Germiyan Sokak’ta yer alacak. Etkinlikler dün akşam 21.45’te Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Ramazan ayının gelenekleri arasında yer alan ramazan eğlenceleri bu yıl da Kütahyalılarla buluşmaya hazırlanıyor. Germiyan Sokakta gerçekleşecek etkinlikler için sokakta kapsamlı bakım ve onarım çalışmaları ile birlikte peyzaj düzenleme çalışmaları da başladı. Yapılan çalışmalarla birlikte Germiyan Sokak bir ay süre ile gerçekleşecek olan etkinliklere en iyi şekilde ev sahipliği yapacak.

26 NİSANDA SON Dün akşam 21.45’te Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, Türk Halk Müziği konseri ve halk oyunları gösterisi yer aldı. Kütahya’ya ait yöresel ürünlerinin tanıtım yapılacağı stantların kurulumu tamamlanırken, ramazan eğlence programında şiir etkinliği, Hacivat Karagöz, tiyatro, sohbeti, konser gibi etki etkinlikler yer alacak. Etkinlikler her akşam 21.45’te başlayacak. Ramazan etkinlikleri 26 Nisan Salı akşamı son bulacak.