04/07/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

GÖNÜLLÜLERDEN YABAN HAYVANLARINA YEM

Kütahya'da bir grup genç, karda yiyecek bulamayan yaban hayvanları için etkinlik düzenledi. İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Genç İHH Birimi üyeleri, kendi imkanları ve hayırseverlerin destekleriyle temin ettikleri buğday, ekmek, sakatat ve yemek artıklarını Sazak mevkisindeki ormanlık alana bıraktı. Gençler, yol üzerindeki sokak köpeklerini de besledi. ( Ramazan Doğan - Anadolu Ajansı )

Kütahya’da bir grup genç, karda yiyecek bulamayan yaban hayvanları için etkinlik düzenledi.

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Genç İHH Birimi üyeleri, kendi imkânları ve hayırseverlerin destekleriyle temin ettikleri buğday, ekmek, sakatat ve yemek artıklarını Sazak mevkiindeki ormanlık alana bıraktı. Gençler, yol üzerindeki sokak köpeklerini de besledi.

KIŞ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Genç İHH Başkanı Asım Abdullah Kaplan, kış şartlarında yem bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarına yardımcı olmak istediklerini söyledi. Kendilerine bu konuda destek olanlara teşekkür eden Kaplan, “Bütün canlılara karşı merhametli olmaya çalışıyoruz. Sokaklarda yaşayan hayvanlara da yiyecek desteğinde bulunuyoruz. Bu çalışmalarımıza hayırseverlerimizin de destekleriyle kış boyunca devam edeceğiz.” diye konuştu. AA