30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“HASTANEDEN ÖNCE AİLE HEKİMİNİZE GİDİN”

Vatandaşlardan hastanelerden önce aile hekimlerine başvurmalarını isteyen Vali Ali Çelik, “Aile hekimlerimiz ilk başvuru noktası olmalı ki hastane üzerindeki yoğunluğu aile hekimliği sistemiyle kapatalım” dedi.

Vali Ali Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Maltepe Aile Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulundu.

3 MAHALLE, 5 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK

Maltepe, Hamidiye ve Müderris mahallelerinde yaşayan yaklaşık 5 bin kişinin sağlık merkezinden faydalanacağını söyleyen Vali Ali Çelik: “Temel hedefimiz vatandaşlarımıza sunulan sağlık hizmetlerinin niteliğini artıracak nezih ve ulaşılabilir alanlar oluşturulmasıydı. Maltepe Aile Sağlığı Merkezimiz bu hedef doğrultusunda tasarlandı ve hizmete başladı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HASTANE ÜZERİNDEKİ YOĞUNLUĞU AİLE HEKİMLİĞİ SİSTEMİYLE KAPATALIM”

Vatandaşlardan hastanelerden önce aile hekimlerine başvurmalarını isteyen Vali Ali Çelik, “Koruyucu sağlık hizmeti, aile hekimliğinin temel alanlarından bir tanesi. Aile hekimlerimiz ilk başvuru noktası olmalı ki hastane üzerindeki ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmetlerindeki yoğunluğu aile hekimliği sistemiyle kapatalım” diye konuştu. İncelemelerinin ardından aile hekimleriyle görüşen Vali Çelik, çalışmaları için teşekkür ederek kolaylıklar diledi. Vali Çelik, ihtiyaç duyulan alanlardaki çalışmaların da İl Sağlık Müdürlüğünce sürdürüldüğünü kaydetti.