12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“KAR YAĞIŞI İÇME SUYU SORUNLARINI GİDERECEK”

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları İl Özel İdaresi toplantı salonunda İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz Başkanlığında başladı. Ocak ayının son haftasında gelen kar yağışlarının kendilerini sevindirdiğini aktaran Başkan Yılmaz: “Bu kar yağışı ilk etapta tarımsal alanda ve içme suyu konusunda yaşanabilecek olumsuzlukları gidereceğini düşünüyoruz” dedi.

Toplantıda Kütahya’da aralıklarla devam eden kar yağışlarının önemine değinen İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz; “Ocak ayının son haftası ilimizde gerçekten çok fazla ihtiyaç duyduğumuz ve özlemle beklediğimiz kar yağışları geldi. Bütün ilçelerimizde, köylerimizde edindiğimiz intibaya göre çok güzel kar yağışı oldu. Bu kar yağışı ilk etapta tarımsal alanda ve içme suyu konusunda yaşanabilecek olumsuzlukları gidereceğini düşünüyoruz. İlimizin 546 köyünde içme suyu konusunda kar yağışı az aldığımız yıllarda sıkıntı çekiyoruz. Geçtiğimiz yıl sonbahar aylarında 40-50 yıllık çeşmelerimizin kuruduğunu gördük. Bu durum bizleri korkutmuştu” açıklamasında bulundu.

“KOORDİNELİ ÇALIŞMA SAYESİNDE KÖYLERİMİZDE SIKINTI YAŞAMADIK”

Kar yağışlarının kendilerini fazlasıyla sevindirdiğini aktaran Başkan Yılmaz: “İl Özel İdaremizin ekiplerinin koordineli çalışması sayesinde hiçbir köyümüzde sıkıntı yaşamadık. Tabi burada ekipmanlarımızı konuşlandırmada planlamamız doğruydu. Tabi araçlarımızda GPS Araç Takip Sistemi olduğu için zamanında müdahale etme imkânımız oldu burada teknolojiyi iyi kullanarak güzel bir başarı sağladık” İfadelerine yer verdi. Konuşmanın ardından toplantı gündemdeki maddelerin görüşülüp karara bağlanması ile son buldu.