18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KAZCIOĞLU: “UMUDUMUZ KADIN İSTİHDAMINI ÜST SEVİYELERE ÇIKARABİLMEK”

TOBB’a bağlı Kadın Girişimciler İcra Kurullarının yeni bir projesi “Sanayide Kadın Eli Projesi”nin Simav toplantısı İsmet Kazcıoğlu Otomotiv ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Şeref Kazcıoğlu; “Sanayide Kadın Eli projesi ile bundan sonra eğitim ve çalışma hayatının birbiriyle uyumu sayesinde üretimde kadın istihdamımızın diğer illere de örnek olacak şekilde üst seviyelere çıkarabilmeyi umut ediyoruz” dedi.

Kütahya’nın pilot il olduğu proje kapsamında kadınlara belirli sanayi kollarında eğitim verilecek ve istihdam edilmeleri sağlanacak. Toplantının açılış konuşmasını yapan Onursal Başkan Şeref Kazcıoğlu; “Bu işe ilk adım attığım günden bu yana şirketimizin en önemli politikalarından biri kadın istihdamını ön plana çıkarmak olmuştur. Sanayide Kadın Eli projesi ile bundan sonra eğitim ve çalışma hayatının birbiriyle uyumu sayesinde üretimde kadın istihdamımızın diğer illere de örnek olacak şekilde üst seviyelere çıkarabilmeyi umut ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE’NİN İLK KADIN BORU BÜKME USTASI YETİŞTİRİLDİ

Genel Müdür İsmet Kazcıoğlu ise: “Kazcıoğlu Industrıal olarak TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’na böylesi büyük bir projeye ev sahipliği yapma şansını bize verdiği için teşekkür ederiz. Firmamız Türkiye’nin ilk kadın boru bükme ustamızı yetiştirdi. Kadın çalışanlarımız isterlerse her alanda başarılı olabileceklerini defalarca kanıtladılar. Projenin sürdürülebilirliğine son derece inanıyor, katılım sağlayan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’na ve diğer tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.