18/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KERAMİKA YEPYENİ BİR KREASYON: “SİRİUS”

Keramika, her zaman kendini yenileyen bir marka olarak piyasaya renk katmaya devam ediyor. Özel günlere hazırladığı serilere ek olarak, yılın trendleri konusunda yaptığı çalışmalarla adından sıkça bahsettiren firma, 2022 kreasyonlarının lansmanını yapmaya başlayarak, seramikten mamul renkli mutfak eşyalarına farkındalık kazandıracak çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmalardan biri olan Sirius Serisi, hikâyesi ile de beğeni topluyor.

HİKÂYESİNİ EMİN YÜCE ANLATTI

Sirius’un kısa hikâyesini Keramika Genel Müdürü Emin Yüce şu şekilde anlatıyor: Sirius bahar ayında kuzey yarım küreden görülebilen gece gökyüzünün en parlak yıldızı olma özelliği taşımasından dolayı dekor tasarımlarında parlak seramik yüzeylerde kullanılmıştır. Çıplak göz ile tek yıldızmış gibi görünen sirius, aslında sirius b olarak adlandırılan beyaz cüceden oluşan bir çift yıldızdır. Yapılan dekorlarda da tek bir noktaya değil tek gibi görünen çokluğa gönderme yapılmıştır.”

“KEREMİKA BEKLENTİLERİN BİR ADIM ÖNÜNDE OLMAYI HEDEFLİYOR”

Yüce şöyle devam etti: “Sirius’un rengini birinci yüzyıl şairlerinden Marcos Manilius, dördüncü yüzyıldaki avienus gibi deniz mavisi olarak betimlemiştir. Yapılan dekor çalışmalarında da mavi ve tonlarına yer verilmiştir. Gökkuşağı yıldızı olarak anılmasından dolayı gökkuşağının renklerinden yola çıkılarak tasarımda da farklı renkler kullanılarak yıldızın bu farklı özelliği vurgulanmak istenmiştir. 2022 yılında özellikle sanayi & üniversite iş birliğimizin de etkisiyle farklı sır teknikleri kullanarak oluşturduğumuz kreasyonlarımızın ilki olan bu seriden sonra daha farklı hikâyelerin serileri ile mutfaklarınıza renk katmaya devam edeceğiz’ diyerek gelecek yepyeni serilerin de haberini verdi. Keramika kendi kulvarında seramiğe fark katarak yaptığı çalışmalarla beklentilerin bir adım önünde olmayı hedefliyor.”