17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KEŞİF DURUŞMASI 28 ŞUBAT’TA YAPILACAK

Simav Örencik- Tavşanlı Avcılar köyleri üzerinde kurulmak istenen altın madeni olumlu ÇED iptal Davası 28 Şubat 2022 Pazartesi günü yerinde yapılacak. Partiden araç kaldırılacağını kaydeden CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, bütün Kütahyalıları ve yaşam savunucularını davet etti.

Kütahya Barosu ve köylüler tarafından açılan davaya müdahil olduklarını kaydeden CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz: “Ayrıca CHP Belediye Meclis Grubumuzun önerisi ile Kütahya Belediyesi müdahil oldu. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Barosunun da müdahil olarak davaya katılıyorlar. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteği ile Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili heyeti davada köylülerin yanında olacak. Kırklareli Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu üyesi Vecdi Gündoğdu, Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın ve örgütlerimiz, yaşam savunucularımız ile birlikte Simav Örencik’te olacağız” açıklamasında bulundu.

“ORMANLARIMIZI VAHŞİ MADENCİLİĞE TESLİM ETMEYECEĞİZ” “

Dağlarımızı, su ve yaşam kaynaklarımızı, ormanlarımızı vahşi madenciliğe teslim etmeyeceğiz” diyen Başkan Şahbaz: “1. derece deprem bölgesinde fay hatları üzerinde kurulacak Kütahya ve tüm Susurluk Havzasını zehirleyecek siyanürlü altın madenine karşı davamızı takip ediyoruz. Tüm Kütahyalı hemşerilerimizi ve yaşam savunucularını bekliyoruz. Partimizden araç kaldırılacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.