18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KEŞKE BİR YUVAM OLSA

Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Sokak Hayvanları Bakımevi, hayvan sahiplendirme sistemiyle sessiz dostlarımızın yeni yuvalarını bulmalarına imkân tanıyor.  

Bölgenin en iyi barınakları arasında yer alan Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Sokak Hayvanları Bakımevi ‘Keşke Bir Yuvam Olsa’ mottosu ile barınaktaki hayvanları sahiplendirerek, sıcak bir yuvaya sahip olmalarını sağlıyor.

SİTEDEN TÜM AYRINTILARA ULAŞILABİLİYOR

Kütahya Belediyesine ait resmi internet sitesi www.kutahya.bel.tr adresinden ‘Sokak Hayvanları’ sekmesinde Sokak Hayvanları Bakımevi ile ilgili bilgiler alınabiliyor. Ayrıca Sokak Hayvanları sekmesine tıklandığında ‘Hayvan Sahiplendirme’ butona tıklanarak, hangi hayvanı sahiplenebileceğiniz ya da sahiplendirilen hayvanlar ekrana geliyor. Sahiplenilecek kedi, köpek ya da diğer hayvanların kulak küpe numarası, yaşı ve cinsi gibi bilgilere erişebilen sahipleniciler, Sokak Hayvanları Bakımevi ile iletişime geçerek, hem kendilerine bir arkadaş ediniyorlar hem de sessiz dostlarımıza yeni bir yuva oluyorlar.