27/06/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KIZILAY YETİMLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Türk Kızılay Kadın Kütahya Başkanı Semra Sarıışık Tozaraydın, Türk Kızılay Yetim Destek Programı kapsamında Ankara’da düzenlenen Yetim Destek Programı Eğitimine katıldı.

2022 yılı itibariyle faaliyetlerine başlayan Türk Kızılay Yetim Destek Programı kapsamında 14-16 Ocak tarihlerinde Ankara’da 20 ilden gelen kadın teşkilatları ve gönüllü olarak görev yapacak Yetim Saha Koordinatörlerine yönelik Yetim Destek Programı Eğitimi verildi. Eğitime kadın teşkilatları ve gönüllülerin yanı sıra Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Toplumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gazi Alataş ve Toplum İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin de katıldı.

3 GÜN BOYUNCA EĞİTİM

Tanışma ve açılış konuşmaları ile başlayan 3 günlük program sürecinde pek çok dalda eğitim verildi. Programın ilk gününde Seher Kuş tarafından Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi, Semra Aydın Avşar tarafından Gönüllülük, Sibel Topcu ve Emrah Göktürk tarafından Yetim Destek Programı ile Alperen Zengin tarafından Sosyal Medya Kullanımı ve İletişimi eğitimi verildi. İkinci günde Eda Yıldırım Baysal tarafından Çocuk Hakları ve Çocuk Koruma, Zeynep İkbal Tombul tarafından Çocuklarla Çalışma, Hatice Esra Bakır tarafından Zorlu Yaşam Olaylarında Çocuk ve Genç ile Agah Atalay tarafından Kişisel Verilerin Korunması eğitimleri verildi. Eğitim programı sertifika takdiminin ardından sona erdi.

KÜTAHYA’DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI Kızılay Kütahya Şube Başkanlığı ve Kütahya Kadın Teşkilatı olarak, Kadın Teşkilatı gönüllüsü ve Yetim saha koordinatörü olarak programı yürütecek Semra Sarıışık Tozaraydın Kütahya’yı temsilen çalışmalara başladı.