28/06/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÖPEKLERİN SALDIRISINDAN SON ANDA KURTARILDI

Kütahya’da, bir vatandaş tarafından karayolu kenarında köpeklerin saldırısına uğramak üzereyken bulunan kızıl geyik yavrusu, Doğu Koruma ve Milli Parklar Kütahya Şubesi ekiplerince koruma altına alındı. ( Ramazan Doğan - Anadolu Ajansı )

Kütahya’da, kara yolu kenarında köpeklerin saldırısına uğrayan kızıl geyik yavrusu, koruma altına alındı.

Kütahya-Eskişehir kara yolunda bir vatandaş tarafından bulunan kızıl geyik yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kütahya Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

AKÜREM’E TESLİM EDİLDİ

Murat Dinç, gece saatlerinde Eskişehir’den Kütahya’ya döndüğü yol kenarında bir geyik yavrusu fark ettiğini söyledi. Yavru geyiği köpek saldırısından kurtardığını belirten Dinç, şunları kaydetti: “Aracımla seyir halindeyken yol kenarında yavru geyiği fark ettim. Etrafında köpekler vardı. Aracımı uygun bir yere park ederek yavru geyiğin yanına gelerek köpekleri oradan uzaklaştırdım. Daha sonra geyiği aracıma alarak evime getirdim. Gece geç saatler olduğu için sabah 112’yi aradım ve oradan Doğa Koruma Milli Parklar ekiplerine ulaştım. Sağ olsunlar arkadaşlar geldi ve yavru geyiği koruma altına aldılar.” Herhangi yarasının bulunmadığı belirlenen geyik yavrusu, ekiplerce Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine (AKÜREM) götürüldü.