12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÖSE: “ÜYELERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Eğitim Bir Sen olarak sözleşmeli eğitim çalışanlarının kadroya geçirilmesi ve unvanlarının belirlenmesi ile için çalışmaların yapıldığını aktaran Kütahya 1 Nolu Şube Başkanı Fatih Köse: “Yaşanan her sıkıntıda üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 Nolu Şube Başkanı Fatih Köse, Tavşanlı ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu. Köse, ilk olarak Şube Başkan yardımcıları Ahmet Durgun,  Serdar Onur, Süleyman Maraşlı,  Tavşanlı İlçe Temsilcisi Mesut Kocaman, kadın Komisyonu Başkanı Nimet Uzan ve Ali Kılınç ile Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa’yı ziyaret ederek Tavşanlı Borsa İstanbul Anadolu Lisesinde yaşanan müessif olayla ilgili geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

ÜYELERİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Fatih Köse, ardından Tavşanlı’da görev yapan 4/B’li üyelerin sorunlarını görüşmek üzere yemekli toplantıda bir araya geldi. Eğitim-Bir-Sen Tavşanlı Temsilciliği Kadınlar Komisyon Başkanı Nimet Uzan’ın da katıldığı toplantıda, 4/B’li çalışanların özlük hakları, sözleşmeden kadroya geçiş süreci adına sendika genel merkezin çalışmaları ve 4/B’li eğitim çalışanlarının çalıştıkları ortamlardaki sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

“SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA GEÇİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞILIYOR”

Özelleştirmeden Milli Eğitim Bakanlığı’na geçen 4/B’li eğitim çalışanlarının ilk ciddi sorunlarını izin konusunda yaşadıklarını aktaran Başkan Musa Yılmaz; “Bu süreçte mevzuat anlamında çalışmalar yapılarak bu arkadaşların önceki çalıştıkları sürelerinin birleştirilmesi yapılarak hak ettikleri izinlerin verilmesi için hem ilçe hem il milli eğitim müdürlüğü nezdinde girişimde bulunmuş ve başarılı olmuştuk. Şimdi ise sözleşmeli personel olarak çalışan bu arkadaşlarımızın kadroya geçirilmesi ve unvanlarının belirlenmesi ile görev tanımlamalarının yapılması için çalışma yapılıyor. Şu anda genel merkezimiz memurlara 3600 kadronun verilmesi ile ilgili süreci başlattı. En yakın zamanda bu süreç olumlu tamamlanacak ve arkasından da sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi gündeme gelecek.  Bu konuda da yetkili sendika olarak Eğitim Bir Sen’in çalışmalarının yakından takip edilmesi yeterlidir ve yaşanan her sıkıntıda üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

KIZILAY’A ZİYARET

Üyelerle toplantının ardından Kızılay Tavşanlı Şube Başkanı Mümtaz Serdaroğlu’na nezaket ziyaretinde bulunan Fatih Köse, Tavşanlı İlkokulu Müdürü Harun Karaarslan’a taziye ziyaretinde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.