17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KSBÜ’YE 12 ASİSTAN DİŞ HEKİMİ ATANDI

2021 Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Yerleştirme Sonuçlarına göre Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine (KSBÜ) 12 asistan diş hekimi atandı.

Sonuçlar doğrultusunda Çocuk Diş Hekimliğine 6, periodontolojiye 2, endodontiye 2, ağız diş ve çene radyolojisi ile protetik diş tedavisine birer asistan diş hekimi atandı.

AKADEMİK PERSONEL 12’DEN 48’E YÜKSELDİ

Atamalarla ilgili KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu şunları söyledi: “Diş Hekimliği Fakültemizde bu sene 4. sınıf olan öğrencilerimiz gelecek sene 5. sınıfı tamamladıklarında ilk mezunlarımız olacaklar. 2018 yılında üniversite kurulduğunda fakültemizde araştırma görevlileri dahil toplam 12 akademik personelimiz vardı. 2021 sonu itibarıyla Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevlendirilen akademik personel sayısı 48 oldu. Bu sene için yeni uzmanlık öğrencisi kadroları açıklandı. 12 yeni araştırma görevlisi daha alınacak ve fakültemizde sayı daha da artmış olacak. Böylece hem öğrencilerimizin eğitim kalitesi yükselecek hem de sunduğumuz sağlık hizmetinin kapasitesi artmış olacak. Şunu da eklemek isterim. Geçtiğimiz sene hizmete açtığımız Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinde 62 tedavi ünitemiz olmakla birlikte bu sayı yeterli gelmiyor ve taleplere cevap veremiyoruz. Bu nedenle üniversitemize bağlı yeni bir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi büyük ihtiyaç gözüküyor. Bu sağlık tesisisin ilimizin de yatırım öncelikleri arasında yer alması ve en yakın zamanda hayata geçmesini diliyorum.”