03/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA GENÇ KIZILAY EMET YANGININDA AKTİF ROL ALDI

Türk Kızılay Kütahya gönüllüleri Emet yangınında aktif rol ald;, hem kurtarma çalışmalarında hem geri hizmette hizmetleriyle öne çıktı. Kütahya Genç Kızılay Başkanı Mehmet Karazeybek, “Yangının ilk anından itibaren Kütahya Kızılay’ın tüm birimleri sahada aktif rol aldık. Yaklaşık 90 kişi ile Emet ilçesinde her kademede üzerimize düşeni yerine getirdik” dedi.

Kumanya ve yemek dağıttılar, köyün tahliyesinde aktif rol aldılar… Türk Kızılay Kütahya ve Kütahya Genç Kızılay ekibi Emet ilçesinde meydana gelen orman yangınında hizmetleriyle adından söz ettirdi. Türk Kızılay Genç Kütahya Başkanı Mehmet Karazeybek, Emet orman yangınında Kızılay olarak yapılan çalışmaları anlattı. “Pazar günü akşam yangının çıktığı andan itibaren sahaya gittik” diyen Başkan Karazeybek, “İlk olarak ilçe Kızılay birimlerimiz daha sonra il olarak yangın bölgesine gittik. Türk Kızılay Kütahya Şubemiz de araçlarını ve personelini gönderdi. 70’e yakın Genç Kızılay, 30’a yakın Türk Kızılay Kütahya gönüllüleri orman yangınında aktif rol aldık. Yani toplamda 90 civarında Türk Kızılay olarak buradaydık” dedi.

“HER ALANDA TÜRK KIZILAY VARDI”

Yangın alanında her çalışmada bizzat görev aldıklarını aktaran Başkan Karazeybek, “Biz iki gün boyunca itfaiyecilerimize yardımcı olduk. Geri hizmette ise yemek dağıtımı, çay ikramı, kumanya dağıtımı yani burada ne iş varsa katıldık. Hem Genç Kızılay hem Türk Kızılay Kütahya gönülleri olarak üzerimize düşeni ifa ettik. Genç Kızılay burada çok aktif oldu. Genç Kızılay olarak alevlerin içine de gittik. Kurtarma çalışmalarında köyümüz tahliye edildi. 90 kişinin yurtlara taşınması, hayvanların uzaklaştırılmasında yer aldık. Vali Ali Çelik Bey’in bizzat sahaya çıkmasında yanında olduk. Geri hizmet biriminde iletişimde yer aldık. Yani burada her işte vardık” diye konuştu.