18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA TARIMI MASAYA YATIRILDI

Dünyayı etkileyen pandemi ve Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası önemi iyice artan tarım konusunda Kütahya’da bir dizi toplantılar gerçekleştirildi.

Vali Ali Çelik’in başkanlığında iki gün devam eden toplantıların ikinci gününde Milletvekili İshak Gazel de katıldı. Toplantıya Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Türkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Elmalı’nın yanında Adem Darımla, Ali Güran, Ayhan Can, Şahin Arısoy’dan oluşan ekip ile İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, İlçelerin Ziraat Oda Başkanları, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Ahmet Yazar, Kütahya DSİ Şube Müdürü İbrahim Kavak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ve İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık katıldılar.

BEKLENTİLER VE HEDEFLER TARTIŞILDI

Tarımın sorunlarının, beklentilerin ve hedeflerin tartışıldığı toplantı Kütahya açısından oldukça verimli ve yararlı geçti. Misafir ekip ayrılmadan önce İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz’ı ziyaret etti. İl Özel İdaresinin ve meclis üyelerinin tarıma katkılarından dolayı teşekkür ettiler. Başkan Yılmaz da bu anlamda desteklerinin devam edeceğini söyleyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.