04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA, TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

2022 Mayıs mutabakatlarına göre, Türkiye genelinde Eğitim-Bir-Sen şubeleri arasında oransal olarak en fazla üyeye sahip olan Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 No’lu Şube Türkiye birincisi oldu.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kütahya 1 No’lu Şube Başkanı Fatih Köse’ye birincilik plaketi takdim etti. Sakarya’da düzenlenen Eğitim-Bir-Sen 54. Başkanlar Kuruluna Kütahya 1 No’lu şube damga vurdu.

“ÇÖZÜM ODAKLI DURUŞUMUZ ETKİLİ OLDU”

30 yıllık tarihinde öncülüğünü koruyan Kütahya Şubesinin oransal olarak üye sayısı bakımından Türkiye 1.si olmasının yoğun ve planlı ekip çalışmalarının neticesi olduğunu söyleyen Şube Başkanı Fatih Köse: “Çözüm odaklı bir sendikal duruş, sendikamızın ilimizde etkin olmasını ve teveccüh görmesini sağlamıştır. Teşkilatın her dem canlılığını koruyan ve bizzat üyelerin özgür iradeleriyle oluşması, üyeler dışında hiçbir vesayeti kabul etmeyen tek ve gerçek sendika oluşu, dünyanın, ülkemizin ve çalışanlarımızın gerçek gündemi üzerine yaptığı araştırma raporları, çözüm önerileri, ilk günden itibaren bir medeniyet mefkuresi ve gelecek inşası üzerine kurguladığı ifade, yaklaşım ve faaliyetlerinin sapmadan aynı istikamet üzere devam etmesi, 28 Şubat sürecinde olduğu gibi yakın tarihte gezi olaylarında, 17- 25 Aralık sürecinde, çukur eylemlerinde, 15 Temmuz’da daima milletin ve ümmetin yanında saf tutması; küçük menfaatler için bir takım sendikalar cuntacılarla iş birliği yaparken, bazıları da bilerek ya da bilmeden terör örgütlerine hizmet ederken sendikamızın en tepeden en uç teşkilat mensubuna kadar dik ve dirayetli duruşu sendikamızı gönüllerde müstesna bir yere taşımıştır” dedi.

Çevrelerinde faaliyet gösteren diğer sendikaların da bu başarıda etkisi olduğunu belirten Başkan Köse şöyle devam etti: “Sendikacılık yerine yalan dolanla yelkenlerini doldurmaya çalışanlar ve bütün bunların çalışanlarca bilinmesi bizim farkımızı belirginleştirmiş, itibarımızı ve sendikamıza rağbeti artırmış ve sendikamızın zirvedeki yerini sağlamlaştırmıştır. Ben bu vesileyle, bu kutlu mücadelede desteğini esirgemeyen teşkilatımızın özü üyelerimize, uç beyleri İşyeri temsilcilerimize, Kadın, Genç, Engelli ve Emekli Komisyonlarımıza, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize, İlçe Temsilcilerimize, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimize, Genel Merkez Yöneticilerimize ve Genel Başkanımız Ali Yalçın’a teşekkürlerimizi sunuyorum”