30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA’DAKİ ÇOCUKLARA EĞİTİM PAKETİ

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞINCA 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK KAPSAMINDA KIRSAL BÖLGELERDEKİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN İLKOKUL VE ORTAOKULA DEVAM EDEN ÇOCUKLARI İÇİN "EĞİTİM VE GELİŞİM DESTEK PAKETLERİ" DAĞITILIYOR. (İHA/ANKARA-İHA) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam eden çocukları için "Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri" dağıtılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam eden çocukları için “Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri” dağıtılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, hazırlanan paketlerin Kütahya’daki çocuklara da dağıtıldığını belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı V. 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar için koruyucu ve önleyici hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiği kaydetti. Olumlu geri bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade eden Bakan Yanık, çocuk koruma mobil ekipleri aracılığıyla kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

22 İLE DAĞITILIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik hazırlanan paketler Kütahya, Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılıyor. Paketlerde sırt çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, kalem gibi malzemelerin yanı sıra Bakanlık tarafından internet sitesinden ilan edilen Çocuk Dostu Kitap Listesi’nden çocukların yaşlarına uygun kitaplar da bulunuyor.