03/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYALI FİRMALAR ZUCHEX’TE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

????????????????????????????????????

Kütahya’da üretimlerini sürdüren 16 firma, bu yıl 32. kez kapılarını açacak ZUCHEX’te, hayata tasarım katan yenilikleri ile görücüye çıkacak.

2022’nin dünya ölçeğindeki en büyük ev ve mutfak eşyaları fuarı ZUCHEX, bu yıl 15-18 Eylül tarihlerinde kapısını açacak. Seçkin markaların heyecan verici koleksiyonlarını, sektör profesyonelleriyle buluşturan ZUCHEX, yine tüm dünyadan binlerce satın almacıyı İstanbul’da ağırlayacak. Ev ve mutfak eşyaları dünyasına ilham veren yeniliklerin bir arada sunulacağı fuar, ‘Burada Olmalısınız’ sloganıyla TÜYAP Beylikdüzü’nde 14 salonda birden gerçekleşecek.

TOPLAM 700 FİRMA KATILACAK

Tarsus Türkiye tarafından, T.C. Ticaret Bakanlığı, İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri), ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) ve KOSGEB destekleriyle 32.’si organize edilen fuar, yurt içi ve yurt dışından 700 katılımcı firma ile yaklaşık 37 bin satın almacıya ev sahipliği yapacak. Yılsonuna kadar 7 milyar doların üzerinde ihracat hedefleyen Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörüne yeni ticaret fırsatları, alternatif satış kanalları ve farklı pazarlara açılma şansı sunacak Zuchex 2022’de, 1 milyar doların üzerinde ticaretin gerçekleşmesi bekleniyor.

KÜTAHYA’DAN 16 FİRMA BOY GÖSTERECEK

15-18 Eylül tarihlerinde TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Zuchex’e, bu yıl Kütahya’dan Acar Frit, Ant Porselen, Aşanlar Seramik, Aydın El Sanatları, Ege Porselen, Farika Porselen, Germiyan Seramik, Güral Porselen, Kaizen Dış Ticaret, Karataş Seramik, Keramika, Kütahya Birlik Çini Seramik, Kütahya Porselen, Porline, Satılmış Adıgüzel Evra Giyim Tuafiye – Çömlek İmalatı ve Tulu Porselen katılacak.

AYTEMUR; “ZUCHEX 2022, SEKTÖR BULUŞMASI OLACAK”

Bu yıl ZUCHEX’in, dünya ev ve mutfak eşyaları endüstrisine hitap eden uluslararası ölçekteki en büyük fuar olacağını vurgulayan Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur: “Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Balkanlar, Ortadoğu, Orta Asya ve Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelecek binlerce satın almacı, katılımcımız olan pazar lideri marka ve üreticilerin en yeni tasarımlarını, en avantajlı koşullarla tedarik edebilecek. Katılımcı firmalarımız da Zuchex 2022 ile birlikte kendilerine yeni satış kanalları açarak, eşsiz ticaret fırsatları yakalayacak” dedi.

“YENİ BİR BAKIŞ AÇISI SUNACAK”

Zuchex’in, sektörün tüm paydaşlarına, yeni bir bakış açısı sunacağını ifade eden Aytemur, üretici, ihracatçı ve distribütör firmaların, zincir mağaza satın almacılarının, bağımsız perakendecilerin, toptancı & perakendeci kuruluşların, otel ve restoran işletmecilerinin, catering ve organizasyon şirketlerinin, kurumsal hediyelik eşya satın almacılarının, kısacası bu alanda faaliyet gösteren tüm profesyonellerin, Zuchex 2022’yi mutlaka ziyaret etmelerini önerdi. www.zuchex.com adresinden Zuchex 2022 hakkında detaylı bilgi ve online davetiye alınabilecek.