18/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KUTBO’DA MECLİS TOPLANDI

tahya Ticaret Borsası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Kütahya Vali Yrd. Dr. Halil İbrahim Ertekin’in katılımıyla Borsa Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda Borsa üyeleri sorun ve çözüm önerilerinin yanı sıra güncel ekonomik konular üzerine istişarelerde bulunuldu. Borsa çalışma ve faaliyetlerinden bahseden KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, 2022 Yılı iş palanı dahilindeki yürütülen projeler ve stratejik plan kapsamındaki Borsa hedefleri ile ilgili Kütahya Vali Yrd. Dr. Halil İbrahim Ertekin’e bilgiler verdi.

ÇALIŞMALARA YAKIN TAKİP

Ticaret Borsası’nın ilimize katma değer sağlayan Coğrafi İşaret başvuruları ve sosyal sorumluluk adına yapılan faaliyetler başta olmak üzere başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Vali Yrd. Dr. Halil İbrahim Ertekin; “Yapılan çalışma ve gayretleri konusunda Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm Meclis Üyelerini tebrik ediyorum” dedi.

ERTEKİN, KİTABINI HEDİYE ETTİ

KÜTBO Meclis Toplantısında Kütahya Vali Yrd. Dr. Halil İbrahim Ertekin tarafından yıllara dayanan idarecilik deneyimlerinin kaleme alındığı “Türkiye’de Belediyelerde Ölçek ve Yönetim Sorunu (Kütahya Belediyeleri Örneği)” kitabını KÜTBO Meclis Üyeleri adına imzalayarak takdim etti. Yazmış olduğu kitap hakkında bilgi veren Dr. Halil İbrahim Ertekin, “Arzu ettiğimiz amaca ve hedefe uygun, akademik alanda literatüre katkı sağlayacak bir çalışma gerçekleştirmiş olduğumuz, kitaptan yararlanan paydaşlar ve yararlanıcılar tarafından da benimsenen bir düşünce olur” dedi.

GÜLTEKİN’DEN TEŞEKKÜR

Kütahya Vali Yrd. Dr. Halil İbrahim Ertekin’e idarecilik ve akademik konuda yapmış olduğu başarılı çalışmaların devamını dileyen KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kültür eseri olarak ülkemize kazandırılan “Dede Korkut Kitabı Orijinal Nüshaları” kitabını Dr. Halil İbrahim Ertekin’e hediye etti. KÜTBO Mart Ayı Meclis Toplantısına katılımlarından dolayı memnuniyet duyduklarını belirten KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ve Meclis Başkanı Halit Topbaş, Vali Yrd. Dr. Halil İbrahim Ertekin’e teşekkür ettiler. Toplantı gündeminde yer alan maddelerin görüşülüp müzakere edilmesi, meclis üyelerince görüş ve önerilerin sunulmasının ardından KÜTBO Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.