29/06/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTBO’DA “SIFIR ATIK” PROJESİ BAŞLADI

Oluşan atıkların miktarlarını azaltmak, kaynağında ayrışmasını sağlamak, geri dönüştürülerek ekonomiye katkı sağlayacak atıkların toplanması ve kontrolünün sağlanması amacıyla Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) bünyesinde “Sıfır Atık” projesi uygulanmaya başlandı.

Sıfır Atık yönetim sisteminin kurulumundan uygulanmasına ve izlenmesine kadar olan süreç altyapısını oluşturan KÜTBO Sıfır Atık yönetim sistemi belgesini aldı.

SIFIR ATIK KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

Kütahya Valiliği Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından “Sıfır Atık” Projesi kapsamında Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Personeline eğitim verildi. Geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye kazandırılması ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmenin hedeflendiği Sıfır Atık Projesi kapsamında Çevre Yön. ve Denetimi Şb. Müdürlüğü’nde görevli eğitmen Mustafa Çavuş tarafından KÜTBO personeline eğitim verildi. Alınan eğitim ve uygulamalarla birlikte Borsanın işleyişindeki geri dönüştürülebilen atıkların yerinde ayrıştırılması ile çevreye ve ekonomiye sağlanacak katkının önemi vurgulandı. KÜTBO bünyesinde uygulamaya geçilerek projeye verilen destekten dolayı eğitmen Mustafa Çavuş KÜTBO Yönetimine, Genel Sekreter Yasemin Yol’a ve personele teşekkür etti.