18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KUTSO: “ÜZÜLEREK TAKİP ETTİK”

Eskişehir Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Zafer Havalimanı için söylenen “kapısına kilit vurulsun” beyanlarını üzülerek takip ettiklerini aktaran KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç: “Yetkili kurumlar nezdinde yaptığımız görüşmelerden edindiğimiz bilgilere göre, Zafer Havalimanının kapanma durumunun söz konusu olmadığı öğrenilmiştir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde, Eskişehir Sanayi Odası Başkanının, Kütahya’daki Zafer Havalimanı için ‘kapısına kilit vurulsun’ beyanlarını, basından ve çeşitli yayın organlarından üzülerek takip ettiklerini aktaran Başkan İsmet Özotraç: “Eskişehir Sanayi Odası’na gereken tepkiyi göstererek, cevabi yazımızı ilettik. Yetkili kurumlar nezdinde yaptığımız görüşmelerden edindiğimiz bilgilere göre, Zafer Havalimanının kapanma durumunun söz konusu olmadığı öğrenilmiştir” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, Kütahya ve üyeleri yararına, her alanda gayretli çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayan İsmet Özotraç: “Uzun yıllar büyük çaba ile Kütahya’ya kazandırılan Zafer Havalimanı, şehrimiz ve bölgemiz açısından önemli bir katkı olup, bu katkının artarak devam etmesi temennimizdir” şeklinde konuştu.