18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

MİLLET BAHÇESİ TEMMUZ’DA AÇILIYOR

KÜTAHYA'DA YEŞİL ALAN MİKTARININ ARTIRILMASI ANLAYIŞI DOĞRULTUSUNDA TOKİ TARAFINDAN EVLİYA ÇELEBİ MAHALLESİ'NE YAPTIRILMAKTA OLAN MİLLET BAHÇESİ'NİN, TEMMUZ AYI SONUNDA HİZMETE AÇILACAĞI BİLDİRİLDİ. (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya'da yeşil alan miktarının artırılması anlayışı doğrultusunda TOKİ tarafından Evliya Çelebi Mahallesi'ne yaptırılmakta olan Millet Bahçesi'nin temmuz ayı sonunda hizmete açılacağı bildirildi.

Kütahya’da yeşil alan miktarının artırılması anlayışı doğrultusunda TOKİ tarafından Evliya Çelebi Mahallesi’ne yaptırılmakta olan Millet Bahçesi’nin temmuz ayı sonunda hizmete açılacağı bildirildi.

Hazine arazisi üzerine kurulmakta olan toplamda 107 bin metrekare büyüklüğe sahip Kütahya Millet Bahçesi, içerisinde barındıracağı millet kütüphanesi, çini satış binası, otoparkı, mescidi, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları, bisiklet ve koşu yollarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek. Millet Kütüphanesi ile gençlere hem sosyalleşme hem de kültürel anlamda gelişme imkânı sunulacak Millet Bahçesi’nde 700 araç kapasiteli kapalı otopark da önemli bir ihtiyacı karşılayacak.

İÇERİSİNDE 66 BİN BİTKİ YER ALACAK

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, inşaatın büyük bir hızla devam ettiğini ifade etti. Ceyhun, içerisinde 66 bin bitkinin yer alacağı Millet Bahçesi’nin Kütahya’nın nefes alınabilecek bir yer olacağını bildirdi.