18/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ÖĞRENCİ SENATOSU BÜYÜYOR

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı liderliğinde oluşturulan Öğrenci Senatosu, engelli ve yabancı uyruklu öğrencilerin de senatoya üyeliği için çalışmalara başladığını duyurdu.

DPÜ Öğrenci Konsey Başkanlığı liderliğinde oluşturulan Öğrenci Senatosu, olağan toplantısını gerçekleştirdi. Çevrim içi olarak düzenlenen etkinliğe; Konsey Başkanı Gülsen Özdemir ile fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının temsilcileri katıldı. Öğrencilerin yönetime katılmasını sağlayarak sorunları ve çözüm önerilerini doğrudan yetkililere taşıyan Öğrenci Senatosu, iki haftada bir düzenlenen olağan toplantısında Zafer Bilim ve Kültür Şenliği, Gençlik Haftası çalışmaları, öğrenci topluluklarının etkinlikleri ve fakülteler ile meslek yüksekokullarından gelen istek, şikâyet ve öneriler konuşuldu.

ENGELLİ ÖĞRENCİLER DE TEMSİL EDİLECEK Öğrenci Konseyinden yapılan açıklamada gelecek toplantılarda engelli öğrenciler ile uluslararası öğrencilerin de Öğrenci Senatosu’nda temsil edilmesi konusunun da tartışıldığı ve bu yönde çalışmalara başlandığı bilgisi verildi.