17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

OKULLARDA DEPREM TATBİKATI

AFAD İl Müdürü Ahmet Ali Artun, 2022 Afet Tatbikat Yılı kapsamında, yarın saat 11.30’da Kütahya ile birlikte tüm illerde eş zamanlı “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı” yapılacağını açıkladı. Tatbikat kapsamında Kütahya il genelindeki tüm okullarda deprem farkındalığına dikkat çekilecek.

Kütahya İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Ahmet Ali Artun ile AFAD personeli,  Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Kütahya Valisi Ali Çelik’i ziyaret etti. Vali Çelik’in makamında gerçekleşen ziyarette, İl Müdürü Ahmet Ali Artun AFAD’ın faaliyetleri ve Deprem Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler verdi.

SERA AVM’DE STANT AÇILACAK

Müdür Artun, 4 Mart’ta başlayacak Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Sera AVM’de açılacak stantta AFAD gönüllülüğü, zorunlu deprem sigortası, AFAD Acil Mobil Uygulamasının tanıtılacağını kaydetti.

ANDIZ’DA YORA ÇALIŞMASI YAPILACAK

Öğrenci yurtlarından kurum ve kuruluşlara, camilere kadar birçok alanda tanıtım ve bilinçlendirme çalışması yapılacağını da belirten Artun, destek AFAD gönüllüleriyle birlikte 2 Mart Çarşamba günü Andız İlkokulunda yapısal olmayan risklerin azaltılması çalışması yapıldığını kaydetti.

ÇELİK: “ENGELLEYEMEYİZ, ANCAK KAYIPLARI AZALTABİLİRİZ”

AFAD’a çalışmalarında kolaylık dileyen Vali Ali Çelik: “Depremi engelleyemeyiz ancak alacağımız tedbirlerle can ve mal kayıplarını azaltabiliriz. Bu gerçeği unutmamalı, depreme karşı daima hazırlıklı olmak zorundayız. Rabbim, tüm afetlerden korusun” dedi.