04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“OSB KAVŞAĞI 2023 YILINA YETİŞTİRİLSİN”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek daha önce meclis kürsüsünde soru önergesi vererek çağrıda bulunduğu, kamuoyunda  “Okullar Yolu’ diye bilinen 1. OSB Kavşağının 2023 yılına yetiştirilmesini talep etti.

Milletvekili Ahmet Erbaş: “Aynı güzergâhta 13 okul ve 12 bin vatandaşımızın çalıştığı 1. OSB’miz bulunuyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde okul çıkış saati ile mesai saatlerinin çakışması sonucu trafik ciddi manada sıkışıyor. Trafik kazaları maalesef kaçınılmaz hale geliyor. Sene başında konu ile ilgili bir an önce çözülmesi için soru önergesi vermiş, meclis kürsüsünden bu sorunumuzu dile getirmiştim. Sayın Bakanımız ile görüştüğümde konuyu kendisine tekrar iletmiş ihaleye çıkacağının müjdesini almıştık. Sayın Bakanımız ile tekrar görüşmemizde köprülü kavşak projesinin 2023 yılına kadar bitmesi için çalışma yapmalarını talep ettik. Bakanımız talebimizi programa aldı” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANINDAN MÜJDE BEKLİYORUZ”

Milletvekili Erbaş 29 Ağustos Zafer’imizin 100. yılı için Kütahya’mıza gelecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan köprülü kavşağın yapılmasının müjdesini beklediklerini de sözlerine ekledi. Öte yandan geçtiğimiz hafta telefon çekmeyen köyleri tespit edip listeyi Haberleşme Genel Müdürlüğü’ne ve Ulaştırma Bakanlığı’na ileten Ahmet Erbaş, ziyaretinde Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na konuyu tekrar ileterek bu sorun hakkında destek istedi.