12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ŞAHBAZ: “KÖLELİK SİSTEMİNİ KABUL ETMİYORUZ”

Eğitim İş Sendikası, CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz’ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Şahbaz: “Doksan bine yakın öğretmenimizin atanmadan ücretli öğretmenlik denilen kölelik sisteminde çalıştırıldıkları, özel okullarda asgari ücretin altında ücretle ezildikleri bir yönetim anlayışını asla kabul etmiyoruz” dedi.

Eğitim İş Genel Sekreteri Cengiz Sarıyer, Balıkesir Şube Başkanı Serap Müjdeci Gökgün, Kütahya Eğitim İş Başkanı Timur Demirdelen ve Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Kantarcıoğlu CHP Kütahya İl Başkanlığını ziyaret ettiler.

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET Eğitim emekçileri ve öğretmenlerin yaşadığı sorunları değerlendiklerini aktaran Başkan Şahbaz: “Doksan bine yakın öğretmenimizin atanmadan ücretli öğretmenlik denilen kölelik sisteminde çalıştırıldıkları, özel okullarda asgari ücretin altında ücretle ezildikleri bir yönetim anlayışını asla kabul etmiyoruz. Eşit işe eşit ücret ilkesiyle insanca yaşam ücretinin verileceği, öğretmenlerimizin 3600 ek gösterge ile özlük haklarının korunacağı, öğretmensiz öğrenci, öğrencisiz öğretmen kalmayacağı bir yönetimi hep birlikte hayata geçireceğiz. Bizleri bu güzel ziyaretleri ile onurlandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.