03/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

SAMANPAZARINA AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ YAPILACAK

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Samanpazarı bölgesinde 4 aile hekimlik bir Aile Sağlığı Merkezi yapılacağını duyurdu. Başkan Önsay, yapımı devam eden şehir hastanesinin de yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

Hayırsever iş insanı Kemal Hisar tarafından, bağışlanan arsa üzerine 4 aile hekimliği birimli Samanpazarı Aile Hekimliği Merkezi’nin sözleşmesi 29 Temmuz 2022 tarihinde imzalandı.

2023 YILINDA HİZMETE SUNULACAK

2023 yılı içerisinde sağlık hizmetine sunulması planlanan 441,24 m² kapalı alana sahip dört aile hekimliğinden müteşekkil Samanpazarı Aile Sağlığı Merkezi; Cedit, Cemalettin, Lala Hüseyin Paşa ve Maaruf Mahalleleri başta olmak üzere vatandaşlara hizmet verecek.

ŞEHİR HASTANESİ YIL SONUNDA BİTİYOR

Yapılacak aile sağlığı merkezinin müjdesini veren AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay: “En kısa sürede inşaata başlanacak merkez için gayretlerinden dolayı Kütahya Valimiz Ali Çelik, Ak Parti Milletvekillerimiz Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler ‘e, İl Sağlık Müdürlüğümüze ve Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Yapımı devam eden Şehir Hastanemiz yıl sonuna kadar tamamlanacak olup, en kısa zamanda da Kütahyalı hemşerilerimize hizmet vermesi için gerekli çabayı gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.